Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez az emésztési...

Szerintetek ez az emésztési probléma mitől lehet? Mi lehet a bajom? Többi lent

Figyelt kérdés

Kb 3-4 hónapja kezdődött, hogy egyik napról a másikra megváltozott a székletem. Előtte 2-3 naponta jártam wcre, viszont 3-4 hónapja szinte minden nap mennem kell. Általában napi egyszer elmegyek wcre és többször már nem kell, néha előfordul 1 nap kimaradás is, de ritka. Az állaga is hígabb lett, és világosabb, agyag, sárgás a színe. Többször látok benne ételdarabokat is, bár gondolom ez inkább a világosabb szín miatt csak jobban látható!?? Nem volt hasmenésem, csak puhább az állaga.

A hasam néha puffad, enyhén görcsöl, szelesebb vagyok és elég hangos gyomorhangokat ad ki, akár még egy pohár víz megivása után is, evés után vagy székelés után is. Ezek nem minden nap jelentkező problémák csak heti párszor.

Hasam nem szokott fájni.

Volt széklettenyésztésem ami negatív lett, voltam hasi ultrahangon, ahol mindent rendben találtak.

Vérképemen a neutrofil egy picit alacsony lett. A monocita, limfocita illetve kreatinin viszont magasabb. Bár mindegyik érték csak minimálisan ugrik ki.

Jövő héten megyek vissza a dokihoz ahol megmondják, merre tovább.

Olvastam ibs, vastagbélgyulladás, crohn betegségekről is, de egyikhez sem illenek 100%-osan a tüneteim, főleg hogy mindenhol hasi fájdalomról olvasok ami nekem nincs.


Valakinek volt hasonló? Vagy esetleg ötlet, hogy mi lehet a bajom? Tudom, hogy senki sem orvos csak picit már szétszed az ideg, hogy nehogy valami komoly bajom legyen.


Előre is köszönöm!


28/F



szept. 9. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Valamire érzékeny is lehetsz, laktóz, liszt, stb.
szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normálisnak a napi széklet ürítés tekinthető.
szept. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1es: de ezek is hasfájással járnak tudtommal. Nekem meg olyan panaszom nincsen.

2es: normálisnak tekinthető, de nem ilyen hígabb, sárgásabb színű változatban szerintem, főleg, hogy egyik napról a másikra változott meg. Illetve mint írtam néha puffadok, ami szerintem szintén nem normális.

Viszont vért nem látok benne illetve fogyni sem fogytam szerencsére.

szept. 9. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy enyhe depressziós epizód idején volt ilyenem. Nincs most több stresszed?
szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amikor elkezdődött pont egy nagyobb stresszes időszak vége felé jártam. Viszont ennek a stressznek már 3 hónapja vége van, de sajnos ezek a panaszok meg továbbra is itt vannak.
szept. 9. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Liszterzekenyseg tipikus tuneteit hozod
szept. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!