Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen okból fájhat a fejem/ny...

Milyen okból fájhat a fejem/nyakam jobb hátul? Hetek óta jelentkezik néha több napon át. Inkább nyomás szerű a fájdalom jellege

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni ellene?

szept. 7. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Pontosan tudni kellene, hogy mi fáj és hogyan, esetleg, hogy van-e bizonyos ok amiért fáj. De így látatlanban statisztikailag az az esélyes, hogy izom probléma. Egyszerűen lemerevedett és azért fáj. Mivel a nyakizom a koponyára tapad le, ezért a fejre is kihathat.


Amit tudsz tenni: elmenni masszázsra.

Ha ez nem működik, akkor otthon venni egy teniszlabdát és végig masszírozni a vállad és lapockád környékét, majd ha kell akkor a nyakadat is. Ezt úgy tudod megtenni, hogy lefekszel egy szőnyegre a hátadra (parkettán vagy csempén elcsúszik a labda) és hátranyúlva beteszed a labdát egy pontra (kezd a lapockád mellől és NE tedd csontra). Próbálj olyan pontot találni, ahol fáj. Szépen lassan lazítsd rá a tested. Amikor sikerült, akkor emelgesd és mozgasd a karod, ha valahol jobban fáj akkor ott kicsi köröket írj le a karoddal. Majd 30-60 ms után tedd át megint a labdát. Ezt így csináld végig az egész váll részen (vagy ha akarod az egész hátadon). Én közben sorozatot szoktam nézni.

Ha úgy érzed, hogy még mindig rossz a nyakad, akkor a nyakadat úgy tudod megmasszírozni, hogy a nyakad mögött összekulcsolod a kezed és abba teszed a labdát és lassan ráereszted a nyakadat. Figyelj, hogy a gerincedet kerüld el és lassan csináld. Ha éles fájdalmat érzel, akkor rögtön hagyd abba. És ne ijedj meg, ha a fájdalom kisugárzik máshova, teljesen normális. Pl a splenius capitis (guglizd meg) előszeretettel sugárzik ki a fejtetőre.

Ezért is fontos végig masszírozni az egész váll részt, mert pl a csuklyásizom az sokszor a nyak felső részére és a koponya aljára sugárzik ki.

Jobbulást!

szept. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A fülem aljával egy vonalban kb, talán egy pár cm-vel feljebb, jobb hátul. nyomó szerű fájás, nem olyan mint amikor pl megfájdul a fejem az időjárás miatt. Én arra gondoltam, hogy lehet folyamatosan huzatot kap az autóba a lehúzott ablak miatt. De nem biztos, vérnyomásom elég alacsony viszont, de sose volt semmi gond belőle. De lehet jól mondtad, az izommal van a gond. Tegnap elég jól át lett masszírozva a nyakam és a vállam oldalt. Eddig ma még nem fájt alul. cserébe most a borús idő miatt fáj felül :D De köszönöm a tipped ki fogom próbálni, ha esetleg ismét fájna.
szept. 8. 16:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!