Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koleszterin csökkentő szedése...

Koleszterin csökkentő szedése fiatalon?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, sajnos az ldl koleszterinem rendkívül magas lett. A máj értékek és az éhgyomori cukor is magas. Mennyire rontja tovább ezeket a gyógyszer? Érdemes így szedni és esetleg életmódváltással lehet rajta változtatni?
szept. 6. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Kezdd el szedni és mellette drasztikus életmódváltás. 3 hónap múlva mehetsz kontrollra. Addig már meglászik hogy a diéta es a sport mennyire elég.


Sok sok omega 3 (avokádó, magvak, hal), semmi feldolgozott (nápolyi, keksz), húsból csak a zsírszegény. Marhát elfelejteni. Sok zöldség

szept. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Viszont ha elkezdem szedni, elvileg elhagyni már nem lehet. Nem tudom mi lenne a helyes döntés. Az orvos nem igazán akart a mellékhatásokról beszélni.
szept. 6. 22:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Apám 51 évesen kezdte szedni. Majd egy év kellett de azóta nem volt rá szüksége. Most 59.


A helyes dontes ha beszeded és minden mást megteszel amit meg tudsz tenni és nem hagyod hogy elbassza az életesélyeid ilyen fiatalon

szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is szedtem koleszterincsökkentőt pár évig. Aztán csökkenni kezdtek az értékek, és leállította az orvos. Annyi változás volt közben, hogy reggelire sok rostot -zabpelyhet- ettem aludttejjel. Ez okozhatta a csökkenést.

Neked viszont a májértékekkel is gond van, valszeg az okozza a magas ldl-t. Ki kellene vizsgálni, mi van a májaddal/epéddel, mert fiatal vagy, nem lenne elég csak csökkenteni a koleszterint, mint az öregeknél.

szept. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tévhit, hogy nem lehet abbahagyni. De mutatok valamit, ami az én koleszterinszintemet 6.7-ről 3 hónap alatt levitte 5.4-re gyógyszer nélkül.

[link]

szept. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ezt mindenképp kipróbálom.
szept. 9. 10:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!