Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Napközbeni vercukorszint...

Napközbeni vercukorszint mérés magas értéket mutat, mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés
Nagyon nem értek a témához. Megmerte tegnap anyósom azzal a szúrósmérővel és 7,9 volt a cukrom. Ittam előtte colat, de sose volt bajom a cukorral. Reggeliztem is.

szept. 1. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Normális érték ha előtte ettél-ittál. Nem cukorbeteg embernek is felmehet 12-ig egy nagyobb kajálás után.
szept. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Hogy van cukor a szervezetedben, amit az inzulinod nem dolgozott fel.

A nem cukorbetegeknek is lehet emiatt nagy értéke. Baj akkor van, amikor nem eszel és iszol elotte( mondjuk reggel) megméred és úgy is nagy lesz.

szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
szept. 1. 11:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy, hogy mennyi idővel és mennyi és milyen kajálás után. Ha most ebbe bele akarod vetni magad, mérd naponta többször, éhgyomorra, átlagos mennyiségű kaja után 2 órával, 3 órával. A 3 órás már nem jó, ha 6 fölé megy.
szept. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Számít az, hogy mennyit ettél előtte, és mikor. Ha pl. akkor ittál, ettél, és fél óra után ennyi, akkor oké. Ha viszont 2 órával evés utána ennyi, akkor az magas.
szept. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
49%
Akkor nem magas.
szept. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Ez így teljesen normális. Egyszer megmértem kíváncsiságból anyósom ebédje után.

2 tányér húsleves + 4 szelet rántott hús + 2 szelet dagadó + sütemény is volt, közben kóláztunk.


11,2 volt a vércukrom. Nem vagyok cukorbeteg.

szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Viszont jó étvágyad van! Hogy lehet ennyit megenni?

Amúgy az épp frissen vizsgáltak kivételével senki nem mondhatja, hogy nem cukorbeteg, mert alattomos betegség, bármikor megjelenhet, megfelelő éhgyomri cukornál is.

szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8-as. Alapból a megfelelő éhgyomri cukor nem jelent semmit, csak sokan azt hiszik hogy ha néhanapján megméri reggel és ha az érték jó, akkor biztos nincs baja.. azért ez annál komplexebb, édeskevés az éhgyomri cukorérték.. De amúgy persze, bármikor megjelenhet, attól még hogy valaki jól van jelenleg, nem jelenti azt, hogy 2 év múlva nem alakul ki.
szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#8-9 Valóban így van. Nekem mindig jó az éhgyomri vércukrom, evés előtti, utáni is bőven határértéken belül van, mégis magas a HGBa1c, ami ugyan önmagában nem cukorbetegség, de prediabéteszre utal és ezért diétáznom kell. A jó éhgyomri érték még semmit sem jelent. Nálam azért kért a háziorvos az éves labornál HGBa1c-t már évek óta, mert tudja, hogy a családomban mindenki cukorbeteg, és a tavalyi leleten már nálam is látszott az emelkedés, hiába mintaszerűek a mért értékeim egyelőre.
szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!