Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire valoszinu egy tüdőemb...

Mennyire valoszinu egy tüdőembolia avagy tüdőbetegség a húszas években? Nagyon gyorsan elfaradok lépcsőnél/hegyen felfelé? Varjak meg vagy menjek háziorvoshoz ?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Tudom hogy nem feltétlen mozgok sokat nem sportolok. De nekem mar elkezdődött a suli es nagyon nehezen megyek fel hegyen lépcsőkön( ami nem 10-15 lépcső). Eddig is elfáradtam de soha nem volt ilyen rossz. 1hete sétálok a suli miatt mert olyan helyen van mostmar kicsivel jobb mint első nap volt de első nap olyan volt mintha asztma rohamom lett volna. (apukám asztmás lehet hogy valamit örököltem tőle mert nagyon sokszor nincs levegőm alapjáraton se.

Nincs fajdalmam csak szapora szivveresem ilyenkor de 2-3perc után igazabol minden rendben van.

A kérdés hogy menjek e el a háziorvoshoz vagy varjak hatha jobb lesz a “napi” sétával.


aug. 30. 06:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Mennyire valoszinu egy tüdőembolia avagy tüdőbetegség a húszas években?


Tüdőembólia ritka, a tüdőbetegség kategória meg annyira tág, hogy az bárkivel bármikor előfordulhat (pl. tüdőgyulladás). A te problémádból embóliát élből kizárnám, de egyéb tüdőbetegséget is.

Ilyen tünetekkel inkább szívprobléma jelentkezik. Ezzel nem azt mondom, hogy neked bármi szív eredetű problémád van, csak azt, hogy ha továbbra is fennáll és zavar, akkor inkább egy kardiológiai kivizsgálásra menj el.

aug. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!