Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem múló, sőt, erősödő mellkas...

Nem múló, sőt, erősödő mellkasi fájdalom mennyire normális?

Figyelt kérdés

Kb 3 hete kezdődött a problémám. Akkor orvosi ügyeleten kötöttem ki bal oldali mellkasi fájdalommal, szívdobogásérzéssel, enyhe fulladással. Véroxigén, vérnyomás, EKG normális volt, pánikrohamnak diagnosztizálták, hazaküldtek. Tegnapelőtt voltam a háziorvosnál, mert a mellkasi fájdalmam fokozódott, tegnap vérkép készült, és mellkasröntgen, utóbbi eredményét még nem tudom. Bronchitis és tüdőgyulladás is felmerült, a hallgatózási hang nem tetszett az orvosomnak, ahogy a torkom sem, nyaki nyirokcsomóim is duzzadtak. Amíg lesznek eredményeim, addig is kaptam antibiotikumot és köptetőt.

Ami miatt aggódok, az az, hogy a mellkasom azóta is egyre jobban fáj, a köptető miatt köhögök, és mintha forgatnák bennem a kést, erős ibuprofen fájdalomcsillapítóval tudok csak létezni.Lázam nincs.

Volt bárkinek hasonló? Az orvosom ma egyáltalán nem rendel, holnap tudom felhívni, de a fokozódó mellkasi fájdalmam eléggé aggaszt. 😞



aug. 28. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvost akármikor hívhatod (ha tudod a számát). A rendelési időt a rendelőben tölti, de azon kívül is orvos.
aug. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát a vérkép eredménye meg van? Azon már azért látszik, ha gyulladásod van. De telefonálj az orvosnak.
aug. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vérképem már van. A CRP-m magas (6,53, és 5 alatt lenne jó), de nem extrém magas. A süllyedésem viszont normális, a hasam alacsony, a hemoglobin, hematokrit és az MCV értékem magas. Egyik eltérés sem durva, kicsivel vannak a határérték alatt/felett, nekem így nem sokat mond, nem vagyok orvos. 😞
aug. 28. 11:50
 4/8 A kérdező kommentje:
*a vasam alacsony, nem a hasam, hüle autocorrect. 😃
aug. 28. 11:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek nem indokolnak mellkasi fájdalmat.


Hívd fel végre az orvosod! Azért kapja a fizetését!

aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mennyi vizet iszol? Mennyit vagy levegőn? Mennyire vagy nyugodt?
aug. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Fogyasztok elég folyadékot, mondjuk mozogni nem mozgok eleget, az tény. Alapból sem túl jó a közérzetem, fáradékony vagyok. Stressz is van, a pánikbetegséghez is volt már "szerencsém" sajnos, viszont az nem ilyen. Az elmúlik egy idő után, nem úgy kelek reggel, hogy még mindig fáj, sőt jobban, mint előző nap. 😞

Röntgeneredményem még mindig nincs amúgy, de a dokit hívom ma 8-kor, mert már Advillal is alig bírok létezni. 😭 Mostanra szinte minden mozdulat rohadtul fáj. Viszont nem fulladok, csak a mellkasom nyom, szorít, nyilall brutál módon.

aug. 29. 07:22
 8/8 A kérdező kommentje:

Azoknak, akik hasonló tünetekkel olvasnak, mert a kérdező a végén általában elfelejti leírni, mi volt a baja:

Az én eredményem megvan, mellhártyagyulladás. 😞 Valószínűleg, amikor 3 hete az ügyeleten voltam, az akkori mellkasi fájdalmam lehetett valami felső légúti vírus, vagy tüdőgyulladás, de ugye mivel a véroxigénem jó volt, így a tüdőmet nem hallgatták meg, csak ráírták az ambuláns lapra, hogy meghallgatták, és negatív... Én meg kihordtam lábon, és ez lett belőle.

Kórházba nem kell mennem, a kedvenc terápiámat írták fel, pihennem kell. 😊 Végig szedni az antibigyót, a fájdalomra Advilt, probiotikumot, és soooook folyadékot, és akkor elvileg rendbe jövök. Azért egy hét múlva még tüdőgondozó, hogy minden rendbejött-e.

aug. 29. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!