Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vannak különbségek betegségek...

Vannak különbségek betegségek fertőző mértékei között?

Figyelt kérdés
Van a fertőzésnek bármiféle mutatója, számskálája, vagy csak orvosok túldramatizálási szokásai azt mondani vmire, hogy ez nagyon fertőző? Miért, van kicsit fertőző betegség is? Most komolyan.

aug. 20. 10:16
A kérdező szavazást indított:
Van, kifejtem, hogy mi a skála
Dehogy van, vmi vagy fertőző vagy nem
Egyéb: kifejtem
3 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez így van, ez létezik természetesen. Patogenitásnak hívják, pl. mennyi kórokozónak kell bejutnia, hogy fertőzést okozzon, de természetesen függ ez az immunrendszeri állapottól is, függ a szervezet fogékonyságától is, időjárástól, stb.


[link]

aug. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez a cikk szerintem nem adott választ a kérdésemre, vagy én legalább is nem találtam. Mi a mértékegysége?
aug. 20. 22:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja értem, konkrét számadatok kellenek, bocs nem jól értelmeztem. Ilyet szerintem nem fogsz találni, mert mint itt is le van írva, sok mindentől függ. Elképzelhető, hogy laborokban vannak erre mutatók, immunológusoknál van hasonló, de szerintem azok kutatási adatok csak, nem nyilvánosak.
aug. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kontagiozitás (a fertőzőképesség mértéke): 100 fogékony emberből hány lesz beteg, ha találkozik a kórokozóval. Fogékony: nem esett át a betegségen és nem oltott. A kanyaró kontagiozitása csaknem 100%. A magas kontagiozitású betegségeket hívták régen ragályos betegségeknek.
aug. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tüdőgyulladás? Vannak fajtái?
aug. 25. 17:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok fajtája van a tüdőgyulladásnak. Kórokozótól függ, hogy mennyire veszélyes másra nézve, van, amit pl. egyáltalán nem kap el egészséges ember (pl. Pneumocystis carinii), van, amit a közellevők elkaphatnak, de nem feltétlenül lesz tüdőgyulladás náluk (pl. influenzavírus vagy egyes bakteriumok). Meg az is lehet, hogy nem fertőző ágens okozza a tüdőgyulladást (pl. autoimmun folyamat), azt nyilván nem lehet elkapni.
aug. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a doki, amikor megvizsgált, hogy nagyon fertőző, és ezért is tettem föl a kérdésemet, mert majdnem kinevettem, hogy na, ne túlozzon már, csak ijesztgetni akar? Két különféle antibiotikumot írt fel hozzá. Mindegy, szedem azokat, csak ezért kérdeztem, hogy tényleg lehet valami nagyon fertőző? Jó, vszeg én is elkaptam vhonnan, vkitől... Vagy ki tudja...
aug. 25. 19:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, okozhat tüdőgyulladást olyan baktérium, ami nagyon fertőzőképes. Lehet, hogy másnál csak egy csúnya torokgyulladást okoz, de lehet, hogy nála is tüdőgyulladást. Ha kapsz antibiotikumot, akkor azért a fertőzőképesség néhány nap alatt lecsökken. Mindenesetre, ha van csecsemő, gyermek, várandós, 60 év feletti vagy más olyan személy a közeledben, akinek az immunrendszere gyengébb lehet, vigyázz, hogy el ne kapja.
aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És jobbulást!
aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az a fura, hogy elsőre azt mondta a sima háziorvosom, hogy szerinte vagy tüdőgyulladás, vagy arcüreggyulladás, mert csak azért mentem egyáltalán orvoshoz, mert már jó ideje köhögtem, és megijedtem attól, hogy kb. egy hét száraz köhögés után elkezdett hurutos lenni, azt is hozzátette ez a doki, hogy ő tüdőgyulladásra tippelne, ha nem lenne röntgen, de mivel van, menjek el csináltatni.


Elmentem röntgenre úgy, hogy közben olvasgattam erről és azt találtam, hogy a röntgen nem is feltétlenül mutatja ki a tüdőgyulladást, mert nem lehet rendesen röntgennel megvizsgálni a tüdőt. Így is lett: a sima háziorvos szerint nincs tüdőgyulladásom, hm, akkor biztos vmi vírus, mondta, és elküldött vérvételre, talán még nem is jött meg minden eredménye, de közben elmentem egy másik orvoshoz egy ismerős ajánlására, aki gyerekorvos - bár gyerek már rég nem vagyok - és tüdőspecialista, na, az a doki kb. tíz percen keresztül sztetoszkóppal hallgatózott a felsőtestem szinte minden pontján, kopogtatott meg mindenféle légzési módokat mondott meg hogy brummogjak vagy mit, és végül azt mondta, hogy de, bizony ez tüdőgyulladás, ő hallja, hogy ott bújkál a jobb tüdőmben, és hogy nagyon fertőző, két antibiotikumot, köptető cukorkát és még asztma inhalátort is felírt. A sok sztetoszkópozás és kopogtatás meggyőzőbb volt számomra, mint a röntgenre küldött háziorvosom, és így neki hittem és szedem ezt a sok izét.


Kicsit meglep ez a diagnózis, mert azon kívül, hogy unom már, hogy köhögök mióta, nehogy már ez tüdőgyulladás legyen, de persze én nem vagyok orvos, és hiszek neki. Azt mondta, hogy lehet, hogy tényleg vmi vírust kaptam el, ami aztán ráment a tüdőmre, ám ő konkrétan mondta, hogy hallotta a jobb tüdőm felső részében, hogy ott nem jól mozog a levegő, azt mondta.


Szerencsére, hála Istennek csak köhögtem eddig is és talán már el is múlt az is teljesen, bár néha még köhögök, de akkor is hurutosan és örülök, hogy feljön, aminek fel kell jönnie, szóval sem lázas nem voltam, se semmi más bajom szerencsére, de tudom, hogy végig kell szedni az antibiotikumokat, és elvileg pont, mire elkezdődik az új tanév, végzek is vele, míg újra gyerekek közé nem megyek... :)

aug. 25. 21:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!