Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gégegyulladás, antibiotikumot...

Gégegyulladás, antibiotikumot ismételjem?

Figyelt kérdés
4 hete vagyok beteg, alcüreg és torok gyulladással, erős köhögéssel kezdődött. Gégész Sumamedet javasolt, 3x250 mg-ot szedtem. Ezután háziorvos augmentint írt fel. Ebből lett egy iszonyat fulladásos köhögés, amit először hörgőgyulladásnak mondtak, kaptam légzéskönnyítő sprayt, de semmit nem javult. Gégész azt mondta, gégegyulladásom van, szedjek még Sumamedet 3x500 mg-ot. Beszedtem, de most már hangom sem nagyon van, köhögés enyhült. Torkom, gégém egyre érzékenyebb. Most megint azt mondta az orvos, hogy ismételjem meg a Sumamedet. Viszont nem tudom, beszedjem e, hiszen nincs jele, hogy bakteriális lenne, meg hát ennyi antibiotikum 1 hónapon belül iszonyat sok. Mit tegyek szerintetek?
aug. 20. 08:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy 3x250, 3x500 mg? Naponta vagy 3 napig 1-1 tbl? Hány éves vagy és hány kiló? A Sumamedből felnőtt embernek (14 év felett) a napi adagja 500 mg. Amit vagy 1x500, vagy egyszerre 2x250 mg kell bevinni. Ha 3 napig 250 mg-ot szedtél, az arra volt jó, hogy az adott baktériumok rezisztenssé váljanak az azitromycinre. Nem kéne újabb adagot elkezdened belőle, hanem menj el gégészetre. Ahol megvizsgálnak és kitenyészt(het)ik a baktériumot érzékenységi vizsgálattal együtt és akkor tudni fogják, hogy milyen antibiotikumot adjanak. (Ha egyáltalán egy bakteriális fertőzésről van szó.)
aug. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát ezt én sem értem, tenyésztés nélkül Sumamedet felírni..... Még azt mondom elsőre próbálkoznak, oké, de harmadiknak is felírni? Tuti én sem szedném be. De kellene mellé akkor is köptető, orrspray, valami.
aug. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!