Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 hónapja tartós, hol romló,...

2 hónapja tartós, hol romló, hol javuló emésztési problémáim vannak. Mi lehet ez? Hogy induljak el?

Figyelt kérdés

június végéig egy hatalmas stresszforrás volt rajtam, amitől ami a testemben el tudott romlani az el is romlott. Elkezdtem miatta reggelente nagyon laza, szinte híg székletet produkálni, volt hogy napi többször is. Majd elmúlt a stressz, de a szekelesi probléma fennmaradt, viszont csak napi 1x felkelés után rögtön, hol híg, hol csak masszás állagút székeltem, a színe viszont sárga volt teljesen, 2-3 héten át. Július közepén elmentem háziorvoshoz, aki gluténmentes diétára fogott, de én nem tartottam, mert kétlem, hogy az lenne a baj. Augusztus 1. Napjára már kezdett visszatérni a normál barna színe és egyre keményedett, habár továbbra is puffadok és sok görccsel járt az ürítés.

Időközben ittam 1 pohár tejet, mellé ettem sajtos szendvicset, nem is egyszer, hogy kipróbáljam az e baj, mert havi 1 pohár tejnél többet sosem fogyasztok, sőt semmilyen tejterméket, de másnap ugyanúgy keményebb, jobb állagút székeltem. Szóval a laktozt is kizártam így elsőre.


Viszont, szombat este 23:30 körül ettem egy fél Müller Püding-ot. Előtte 4 órával multivitaminos üdítőt és egy csomag lays chipset is.


Másnap reggel, ahogy felébredtem, elkezdett felpuffadni a hasam, szeles lettem, és erős görcsök közben kimentem wc-re, újra nagyon híg székletem lett, majd kb még 2x mentem ki délelőtt wc-re. Másnap csak reggel volt 1 híg, majd ma reggel is 1 nagyon híg (eddig). A színe megint kezd sárgulni...


Nem értem mi lehet ez? Ha eszek valamit és nem tesz jót a gyomromnak, akkor miért csak másnap reggel kell menni wc-re? Egész estét végig alszom ,de miest kinyitom a szemem, mintha a beleim érzékelnék, hogy na most van ébren, gyerünk, és elkezdi produkálni a tüneteket.


Valami tartósítóra lettem allergiás? Vagy mi? 24 éves vagyok, soha semmitöl nem volt bajom, bármit ehettem tényleg.



aug. 13. 06:57
1 2
 11/17 anonim válasza:
Megfelelő a folyadékbeviteled? Segíthet, ha sűrűn iszol kevés vizet, és 1 órán belül ne igyál meg 8 dl-nél többet, hogy ne kapj vízmérgezést.
aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"minden gluténérzékeny ismerősöm azt mondta"

A gluténérzékenységnek semmi köze a áteresztő bél szindrómához.

aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

De akkor miért pont a glutén fogyasztása okozná az IBS-t? Nem kételkedni akarok,csak laikuskébt nem értem az összefüggést.


Ha egyszer végre eljutnék tesztelésre, és nem bizonyítódik hogy bármi érzékenységem lenne a gluténra, vagy arra, hogy cöliákiám lenne, akkor is gluténmentes étrendet kellene kipróbálnom?

aug. 15. 18:09
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia.

Kiderült azóta, hogy mi a probléma?

szept. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, kaptam 6 napra Normixot, meg probiotikumokat kell szednem még 1,5 hónapig. A Normix mellett jobb lett a dolog, de nég a szedése alatt utolsó nap reggelén megint kezdődött az egész elölről. És nem tudom hogy mitől. A gyógyszer akkor még hatnia kellett. Valószínűleg valami adalékanyagra lehetek érzékeny. De semmit nem tudni eddig :(
szept. 12. 17:16
 16/17 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdezem, mert ugyanezzel a problémával küzdök 1 hónapja.

Eleinte csak heti egyszer kétszer volt híg széklet. Aztán állandósult. De ugyanígy, mint neked. Csak reggel.. És semmi más tünet.

Nekem enterolt írtak. Napi 3*1-et.

Amíg szedtem, addig jó volt.

Egy hétig kellett szednem, amint elfogyott, kezdődött előről.

szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen, én is így jártam. De utolsó reggelre még szerintem hatnia kellett volna, mégis ugyanúgy másnap reggel baj volt. Előtte nap chipset ettem. De franc se tudja az lehet e az oka vagy úgyis ígyis ment volna a hasam
szept. 12. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!