Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 hónapja tartós, hol romló,...

2 hónapja tartós, hol romló, hol javuló emésztési problémáim vannak. Mi lehet ez? Hogy induljak el?

Figyelt kérdés

június végéig egy hatalmas stresszforrás volt rajtam, amitől ami a testemben el tudott romlani az el is romlott. Elkezdtem miatta reggelente nagyon laza, szinte híg székletet produkálni, volt hogy napi többször is. Majd elmúlt a stressz, de a szekelesi probléma fennmaradt, viszont csak napi 1x felkelés után rögtön, hol híg, hol csak masszás állagút székeltem, a színe viszont sárga volt teljesen, 2-3 héten át. Július közepén elmentem háziorvoshoz, aki gluténmentes diétára fogott, de én nem tartottam, mert kétlem, hogy az lenne a baj. Augusztus 1. Napjára már kezdett visszatérni a normál barna színe és egyre keményedett, habár továbbra is puffadok és sok görccsel járt az ürítés.

Időközben ittam 1 pohár tejet, mellé ettem sajtos szendvicset, nem is egyszer, hogy kipróbáljam az e baj, mert havi 1 pohár tejnél többet sosem fogyasztok, sőt semmilyen tejterméket, de másnap ugyanúgy keményebb, jobb állagút székeltem. Szóval a laktozt is kizártam így elsőre.


Viszont, szombat este 23:30 körül ettem egy fél Müller Püding-ot. Előtte 4 órával multivitaminos üdítőt és egy csomag lays chipset is.


Másnap reggel, ahogy felébredtem, elkezdett felpuffadni a hasam, szeles lettem, és erős görcsök közben kimentem wc-re, újra nagyon híg székletem lett, majd kb még 2x mentem ki délelőtt wc-re. Másnap csak reggel volt 1 híg, majd ma reggel is 1 nagyon híg (eddig). A színe megint kezd sárgulni...


Nem értem mi lehet ez? Ha eszek valamit és nem tesz jót a gyomromnak, akkor miért csak másnap reggel kell menni wc-re? Egész estét végig alszom ,de miest kinyitom a szemem, mintha a beleim érzékelnék, hogy na most van ébren, gyerünk, és elkezdi produkálni a tüneteket.


Valami tartósítóra lettem allergiás? Vagy mi? 24 éves vagyok, soha semmitöl nem volt bajom, bármit ehettem tényleg.



aug. 13. 06:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Már rég túl kéne lenned egy háziorvosi viziten és nagy eséllyel el is küldött volna gasztroenteorologiara
aug. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
Diétára kellett volna fognod magad, ami nem tartalmaz semmiféle könnyen erjedő alkotórészt és mesterséges élelmiszeripari adalékot.
aug. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

Undorító. Majd en is mellékelem a szarási naplóm, ha nem haragszol.

Miutan csokit eszem, érdekel milyet szarok?

Leírhatom részletesen, hogy minden étel hogy néz ki kiszarva! De többet nem lesz rá gusztusod!

Nem lett volna egyszerűbb azt mondani, hogy mostanaban megy a hasad? Miert kell ilyen undorító részletekbe belemenni?

aug. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Lays chips es utana sarga híg fos! Jó étvágyat ezentúl a chipses!

Epekő lehet! Különben

Szívesen!

aug. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Háziorvos! Továbbküld ahova kell
aug. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Már van időpontom gasztróshoz, de csak magánva tudtam menni, azt az időpontot is vagy 1 hónapja kaptam. Azért is kérdeztem, itt ennyi idő után, hogy addig hátha van valaki aki hasonlóan van, és tudjam mivel lenne érdemes kezdeni egy gasztrósnál. Ha nem kéne 3 hónapot várni egy orvosi vizitre nem aggódnék ennyire.
aug. 13. 08:48
 7/17 Senior Séf ***** válasza:
Miért nem tetszett a gluténmentes diéta? Meséljek a gluténról? Ahogy a neve is mutatja egyfajta ragacsról van szó, ami lepucolja a bélfaladról az azt védő nyálkaréteget, s ekképpen az áteresztővé válik. (Áteresztő, alias szivárgó, alias lyukas bél szindróma.) Ez annyit jelent, hogy olyan emésztetlen molekulák is bekerülnek a véráramba, amiknek nem kellene.
aug. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Senior Séf ***** válasza:
Mellesleg örülj, hogy ilyen háziorvosod van, aki egyáltalán hallott már ezekről.
aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, tök jó hogy ilyen a házi orvosom, de minden gluténérzékeny ismerősöm azt mondta hogy amíg nem gasztros mondja, hogy vegyem ki az étrendemből, addig nem javasolt, mert ha tesztelni kezdenek lehet nem fog kimutatni semmit a teszt, meg rosszabbul lehetek amikor visszaterhelnek.
aug. 14. 20:31
 10/17 anonim válasza:
Kipróbálhatnád az étkezéseid száma és ideje változtatását. Van ismerősöm, akinek jót tett a napi 2 evés (az emésztőrendszer teljes regenerálódásához 16 óra szükséges evés nélkül), de van akinek a napi ~5 evés válik be (ez akkor jó, ha IBS-re hajlamos vagy)
aug. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!