Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Budenofalk-tól rosszabbul vagyok?

Budenofalk-tól rosszabbul vagyok?

Figyelt kérdés

Vastagbél gyulladással lettem még tavaly ősszel diagnoztizálva. Azóta pentasa 2g granulátumot szedek. Mondhatni enyhe tüneteim voltak mindig is, mert az átlagnál jóval nagyobb wc-zés számban nyilvánult meg hogy valami nincs rendben. Mióta szedem a pentasa-t azóta sem igazán változott semmi, hétközben ugyanúgy megvan a 4-6 wc.

Olyan nyár eleje óta elkezdett többször csikarni a hasam, és rendes klasszikus hasmenésem is többször lett. A legutóbbi találkozáson ezeket mondtam is az orvosnak, aki felírta plusszban a Budenofalk 9mg granulátumot, amit miután elkezdtem szedni csak rosszabb lett minden. Minden egyes nap miután beveszem fáj tőle a hasam és sokkalta aggresszívabb wc-zési ingerem is van tőle. Én úgy döntöttem, hogy nem szedem tovább, mert úgyis már kevesebb mint fele van meg neki. Legközelebb kb 2 hónap múlva fogok menni vissza az orvoshoz.


Én úgy veszem észre, hogy a sok wc-zés ellen a leghatékonyabb a széntabletta, mert miután nagyon híg széklet jön egyből beveszem a 4-5 darabot és az ér úgy valamit.



aug. 11. 10:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Tutira én sem szedném be. Viszont az orvoshoz nem lehet hamarabb visszamenni? Valami mást kéne akkor felírnia.

Diétát követsz mellette?

aug. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem követek diétát. Nem bírom tartani, nem túl boldog az életem, ha jó ételekről is lemondanék nem igazán maradna örömem.
aug. 11. 10:56
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az baj, mert anélkül nem fogsz meggyógyulni.
aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát én abban bízom, hogy a gyógyszerek meggyógyítanak.
aug. 11. 11:27
 5/17 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan milyen bélgyulladás? Colitis ulcerosa? Crohn? Valami más?
aug. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ulcerosa.
aug. 11. 12:30
 7/17 anonim ***** válasza:

Nos hát, akkor egyrészt meggyógyulni nem fogsz, mert jelenleg ezzel ez ndm megoldható.

A diétára érdemes lenne figyelni, enyhe tünetekkel csak nagyon alapszinten: alkohol, kávé, szénsavas italok, tej, nagyon zsíros és különösen a csípős!!! dolgok kerülése.

A listából az alkoholt és csípőset emelném ki, mint különösen tiltott dolog, a többit, ahogy bírod.

Ami az eredeti kérdést illeti: Az elhagyást mindenképp orvossal beszéld meg, mert mégiscsak egy (gyengébb) szteroidról van szó.

Azt is jó lenne tudni, hogy tényleg attól vagy e rosszul vagy a betegség rosszabbodik, ugyanis olyan is létezik.

Én annyira a széntablettát nem javaslom, inkább írd, mit eszel és talán kiderül, mi hajt meg.

aug. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Alkoholt nagyon ritkán iszok, csipős dolgokat nem szeretem, tejtermékek közül egyedül sajtot eszek, abból viszont trapistát, füstöltet, sajtkrémeket sima és zöldhagymásat.

Rendes tejjel főzelékekben találkozok csak. Szénsavas üdítőket szoktam gyakrabban inni, energiatalt is. Amelyik nap nem iszok energiaitalt, azokon a napokon, automatából cappuchino-t szoktam inni. Ilyeneket hogy kolbász, szalonna magában nem eszek, csak ha valamilyen ételben van benne.

aug. 11. 13:21
 9/17 anonim ***** válasza:

Annyira nem vészes akkor a táplálkozásod, a tüneteid sem. A pentasat azért mindenképpen szedd, budenot bedzéld meg dokival, a tüneteidet meg monitorozd, mert rohadék betegség...

Amúgy, mikor diagnosztizáltak, akkor a tükrözés után mondtak bármit? Mit láttak, mekkora részen gyulladt stb?

aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon nem mondtak semmit. Csak felírták a gyógyszert, és mondták hogy esetleg kipróbálhatnám a diétát.
aug. 11. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!