Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi számít nagyon durva alkohol...

Mi számít nagyon durva alkoholizmusnak?

Figyelt kérdés

Én naponta +-4 sört iszom, ebből 2 7%-os a többi 5% vagy 4%-os

Mellé nagyon max 1,5dl töményet.

Ezt nem egyszerre iszom hanem az egész nap folyamán, reggel 9től este 10ig, sajnos másképp nem bírnám a munkát és az utazást. Részeg sosem vagyok igazán, ez fedezi azt a bizonyos laza érzést.

Tudom hogy függő vagyok, itt nem erre vagyok kíváncsi, szóval ha válaszolsz kérlek ne a hegyi beszéddel gyere. Én sem örülök hogy ide jutottam. Az érdekelne hogy ez mennyire teszi tönkre a szervezetem, 2-3 éve csinálom, hol visszavéve, de volt amikor egyéb hatás miatt elszaladt a ló és naponta bevágtam a fél literes vodkát.



aug. 8. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tönkreteszi a szervezeted. Van aki ebbe 3-5 év alatt belehal, van aki 40 évig tudja csinálni. Ha szerencséd van, utóbbi csoportba tartozol.
aug. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"másképp nem bírnám a munkát és az utazást"

Ez mar nagyon durva alkoholizmus. Pont a "maskepp nem birnam" a donto, nem a mennyiseg.

aug. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy meddig bírod az genetikától függ. Egyik papám alkoholista volt több évtizedig (30-40+ évig) csak pálinkát és bort, ritkábban sört is ivott és nem májbetegség vitte el. Viszont ismertem egy embert aki meg 40 évesen belehalt max 10-15 éve ivott mikor meghalt.

Ha az adagot nem bírod csökkenteni vagy ahogy írtad anélkül nem bírnád ki a napot és ez nagyobb mennyiség amit beviszel, szóval ez már durva alkoholizmusnak számít.

aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MolotovPunk ***** válasza:
29%
Bocsi bátyja, de tiéd eléggé annak számít.
aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mint definíció, hogy "durva alkoholizmus", sokan arra értik, hogy mikor már nem tudja ellátni a feladatait és ha nem szerzi meg az adagot akkor dühkitörés, egyéb elvonási tünetek jelentkeznek. De igazából nem szívesen definiálom így... és azért mert lehet neked az ott nem durva alkoholizmus, de mondjuk egy olyan embernek, mint én, nekem már igen, mert sajnos ebben kellett felnőnöm és szinte már rettegek a részeg emberektől, és elég ha csak a szagát megérzem vagy tudom hogy ivott valaki.Viszont az egészséged miatt bármilyen jellegű alkoholizmust durvának kell mondanom... Sajnos valószínűleg idővel nem lesz elég ez az adag és többet kell majd meginnod vagy olyan érzelmi dolog ér, ami miatt elkezdesz még jobban inni. És az, ahogy előttem is mondták, emberfüggő, hogy ki meddig bírja, lehet hogy 40 évig iszol de lehet csak maximum 10... Nem tudom, hogy van-e lehetőséged váltani, ha van akkor szerintem válts, de ez magában sajnos nem elég.... addig kérd szakemberek véleményét illetve próbálj meg el is jutni pl pszichológushoz, pszichiáterhez (nem, nem ciki, ezt azért mondom mert sokan azt gondolják hogy hát ő nem bolond, nem vagy bolond ha elmész, nem leszel kevésbé férfias, ha férfi vagy,stb.) amíg nem súlyosbodik... mert lehet két éve iszol és ez már sok idő, de ha 10 évig iszol még rosszabb lesz a leszokás. A szorongás miatt pedig tényleg érdemes orvoshoz menni, mert hosszú távon nem oldja meg a problémádat az alkohol maximum a szerveidet oldja fel, vagy legalábbis leállítja őket idővel.
aug. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

hát figyelj, nagyapám Isten nyugosztalja, utolsó 20 évében, konstans részeg volt, mindig volt benne egy x százalék alkohol, persze sosem rúgott be. Cukorbeteg lett, utcsó egy két éveiben tönkrement a veséje, mája dialízisre járt, majd rákos lett és szépen elpatkolt...

Szal nem tudom hány éves vagy, de lehet érdemes lenne változtatnod a dolgokon.

aug. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

nagyon nehéz ezeket így definiálni, hogy ki mennyire “lájtos”, vagy “durva” alkesz, de ha mindenképp kell egy válasz, azt mondanám, hogy eléggé szarul áll a szénád.

- mert reggeltől estig iszol

- mert enélkül “nem bírod ki”

- és mert ha helyzet van, kontrollálatlanul teszed azt

A szervezeted be fog csengetni pár éven belül, mentális oldalról pedig hamarabb is érezni fogod a következményeket.

aug. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs durva és lightos alkoholbetegség, csak sima alkoholbetegség van. Függő vagy, nincs mit szépíteni. Beszélj pszichiáterrel, ha nem tudod magadtól abbahagyni. Lehet, hogy valamilyen pszichés betegség miatt nem bírod a munkát és azt maszkolod a piával. Sokan vannak így.


A szervezeted garantáltan tönrevágja az alkohol

aug. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!