Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet-e dolgozni nehézgépkezel...

Lehet-e dolgozni nehézgépkezelőként jól kezelt,panaszmentes szívbetegsěgekkel?

Figyelt kérdés
Párom 67 éves.Télen bekerült kórházba egy megfázásos gyulladás miatt.Nem bírt enni,hányt,sem felkelni.Megállapították 2.fokú szívelégtelensége van.Kapott gyógyszereket,azóta jól van.Hét elején volt szívkatétervizsgálaton.Találtak érszűkületet,beültettek stentet.Kapott vérrög ellen 2 gyógyszert.Nagyon nehezen viseli,hogy nem dolgozhat,amúgy sem tud itthon ülni.Fél évet várt katéterezésre Szegedre.Üzemorvos nem engedte dolgozni,míg ez nem lesz meg.Jövő héten megy hozzá.Főnöke is várja vissza.Ezt a szakmát szereti.Gondolkozott sofőri álláson is.Most is jól van.Életmódot váltott étkezésben.Úszik,letette cigit 50 év után.Én féltem a 40fokban,napon,stresszben dolgozni ebben a szakmában ez a jellemző.De ő nem bír magával.Nem tudom,milyen munka lenne legjobb neki,amit elfogadna.

#szívkatéterezés #szívelěgtelenség #nehésgépkezelő
aug. 8. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy fizikai megterhelés, magas hőmérséklet és stressz súlyosbíthatja az állapotot. Keressen olyan munkát, ami fizikailag nem annyira megterhelő
aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
67 évesen, Stent-el a szívében már nem kéne ilyen munkát végeznie, de a hivatásos sofőr munka sem neki való. A cégen belül, ahol dolgozik nem tudják alkalmazni pl. mint karbantartó, udvaros?
aug. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek is írták, nem kellene már ilyen terhelésnek kitenni magát, nem kell provokálni a sorsot. 67 évesen már egészségesen is el kellene kezdeni kicsit lassítani. Ideje lenne felkészülni az élvezhető nyugdíjas évekre is. Amíg otthon van be kellene állítani egy napi rutint, az sokat segítene: pl.reggel könnyű torna után reggeli, otthoni tevékenységekbe vond bele, kisebb programok, este pedig együtt sétálnátok egyet lefekvés előtt. Meg kellene mutatni neki, hogy van élet a megszokott munkáján kívül is.
aug. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kellene már ennyi idősen.
aug. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már legalább háromszor, három megközelítésben megkérdezted. Szerintem sem kellene ennyi idősen, ilyen szívbetegséggel nehézgépkezelőként dolgoznia.
szept. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keressen otthon elfoglaltságot.
szept. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!