Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik ilyen “betegség”?

Létezik ilyen “betegség”?

Figyelt kérdés

Nagyon érzékeny vagyok a szagokra/illatokra. A nagyon szó nem túlzás mert egy példa, hogy kb 8-9 éves koromban újrafestették a szobát és pár nap múlva aludtam benne de lehetett érezni kissé a festék szagot és egész este hánytam. Vagy ha bemegyek egy drogériába vagy egy douglasba, nem bírok 5 percnél tovább ott lenni mert robban szét a fejem annyira fáj. Parfümök terén is nagyon válogatós vagyok, inkább a kávés vagy tiszta/egyszerű illatokat szeretem.

Ami a legjobban zavar, hogy amint megérzek egy számomra rossz szagot (legyen az festék, frissen vágott fű, bizonyos parfümök) egyből migrénes fejfájás jön rám és még órákig az orromban érzem a szagot.

Ha valaki tud erről valamit akkor várom a normális válaszokat, mert mindig érdekelt, hogy ez mindenkivel így van, vagy csak velem+miért.



júl. 30. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Epéd?

Hormonjaid?

Pajzsmirigy?

Vannak, akik szagoktól migrénes rohamot kapnak.

Vizsgáltasd ki magad.

A festékes ügy allergia is lehetett.

júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Családba fogadlak, mert nálunk anyukám felől mindenki ilyen... xD
júl. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vannak ilyen emberek, őket jól ki lehet képezni pl. parfüm szaglóknak, szerintem egy jó tulajdonság. Lehet betegség is okozhat ilyet, nem tudom.
júl. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor pl. tömegközlekedésen is elég jól érzed az embereknek mindenféle szagát, illatát? Az is zavar? Nekem jó a szaglásom (bár a tiedtől messze marad), és van, hogy sokféle szagot megérzek.
júl. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es, igen, tömegben csak erősebb. Pl egy étteremben az ajtónál éreztem, hogy valakinek ugyanolyan a parfümje mint nekem.
aug. 1. 14:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mondjuk el is hányom magamat a parfümöktől. 😅
aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szenzoros érzékenység, hiperszenzitivitás - Tudom, miről beszélsz, mert ezzel élek. Papírom van róla, hogy sokkal erősebben érzékelek mindent, mint az átlag ember, és szélesebb frekvenciában hallok.

Mondjuk, én pont imádom a parfümöket. 😂

A zenerajongásom viszont a vesztem, mert bármennyire vágyom rá, nem tudok bemenni a kedvenc előadóim koncertjeire, annyira hangos ott a zene.

Halláskárosodást meg nem akarok szenvedni, a fülem munkaeszköz.

De már kaptam speciális füldugót. Már várom, hogy letesztelhessem. Kíváncsi vagyok, hogy így hogy bírom majd.

És ha egyszer megvalósul az álmom, és sok ember előtt zenél hetek majd, csak és kizárólag fülbarát koncerteket akarok szervezni. Ahol élvezhető és elviselhető a hangerő.

aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!