Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik olyan, hogy az alkohol...

Létezik olyan, hogy az alkoholra érzékeny a szervezetem?

Figyelt kérdés

19 éves koromban kezdtem inni, de sosem rendszeresen. 1-2 havonta 1x, de akkor sokat, és keverve. Fél liter tömény legalább lement felhúzva üdítőkkel, de akkor bírtam. Nem is rúgtam be, és nem is voltam rosszul.

Majd egyre kevesebbet ittam, mert néha az első adagnál beszúrt a gyomrom, zsibbadt a vállam, de annyira, hogy le kellett üljek 10-15 percre. Ezután mintha semmi bajom nem lett volna, tudtam inni tovább.

Egyre kevesebbet és ritkábban ittam, most 28 èves vagyok és egyetemista.

Rendszeresen vannak bulik, mindenki iszik, így én is próbálkozom, de nagyon nem megy.


Már évek óta nem éreztem, hogy be lennék csiccsentve, mert odáig el se tudok jutni. Sokkal hamarabb leszek rosszul, fáj a hasam, vagy hányingerem lesz. Arról nem is beszélve, ha iszok, és sokat, vagy keverve, akkor képes vagyok 2-3 napig feküdni, sugárba hányni mindent, szédülök, dehidratált leszel. A víz sem marad bennem, nem egyszer az életemért küzdöttem, túlzás nélkül, annyira rosszul voltam az ivás után 2 napig. Erősen dehidratált.


Sörből max 1-2-t tudok inni, de felpuffaszt. Kaja után fél sör is nehéz.

Bor elég jól csúszik, 1-3dl bármikor, gond nélkül.

Ha töményezek tisztán, akkor nem esik jól soha, de bent marad könnyen, 2-3 kört birok. Ha felhúzom long drinkre, akkor van az, hogy sosem rúgok be, és rosszul is leszek.


Nem szeretek inni, nem is akarok, nem is kívánom, de nagyon furán viselkedik a szervezetem, ami már feltűnő.


Az egyetem miatt muszáj inni, arra jöttem rá talán, hogy nem szabad ennem előtte 3-4 órával, és akkor jobb egy fokkal. A havi 1 bulit próbálom kipipálni, hogy tudjak ismerkedni, és ennyi.


júl. 4. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem neked nem nagyon kéne inni, ha ilyen tünetek vannak. Egyébként én se bírom, igy töményet egyáltalán nem iszok, a sört nem szeretem, ezért csak fröccsözni szoktam leginkább.


36/F

júl. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenki maga érzi a határait. Csak úgy mint a sportban.

Ha nem megy, nem kell erőltetni!

júl. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első körben hasznos lenne egy kivizsgálás emésztőrendszeri probléma irányába, gasztroenterológusnál. Az alkohol okozhat gastritist, ami a gyomornyálkahártya gyulladása, illetve általában bélgyulladást, de az is lehet, hogy valami más okoz gyulladást (pl. cöliákia, Helicobacter pylori stb.), az alkohol csak a tüneteket erősíti fel.
júl. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!