Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Paracetamol tapasztalatok?

Paracetamol tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Segített valakinek? 500mg-os adagot írt ki az orvos nekem. Tudom hogx minimum 4 óránként lehet egy ilyen tablettát szedni. Ha csak 2-t szedek, és nem mondjuk 4-5 tablettát egy nap, úgy is hatásos? Tudom, hogy májkárosító hatása van nagy mennyiségben

júl. 26. 17:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

Arra gondolj, a doki kb 4+6 évvel többet járt iskolába, mint amig te a szakmunkásodat végezted.

És egy csomó olyan dologról tanult, amiről te a heti 2 természettudományos órán (amikor az egy barackmag meg egy barackmag az két barackmagot számolgattátok) nem is álmodhattál.

júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nagyon magabiztosan állítod ezeket a dolgokat, csak nincs minden úgy
júl. 26. 17:55
 3/25 anonim ***** válasza:
58%
Annyit kell bevenni, amennyi elmulasztja a fájdalmat. Ha az 2, akkor 2-t. De mindenesetre nem egy fél doboz Paracetamoltól fogsz májkárosodást kapni. Enyhébb fájdalmakra jó.
júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom hogx minimum 4 óránként lehet egy ilyen tablettát szedni."


Ez azt jelenti, hogy ennél gyakrabban nem szabad. Kevesebbet természetesen lehet. A paracetamol nem antibiotikum, hanem gyulladás és ennek következtében lázcsillapító. Ha te két tablettától jobban érzed magad, akkor nem kell 4-et bevenni. (Az antibiotikumot azért hozom fel, mert azt be kell szedni, úgy, ahogy felírták.)


Hogy a tulajdonképpeni kérdésre is válaszoljak, nekem be szokott válni, bár gyakrabban szedek ibuprofént. Én úgy tudom, hogy napi 4000 mg fölött veszélyes, de ezt az egyén aktuális állapota és más szedett gyógyszerek is befolyásolják.

júl. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Nem mindegy mire szeded...De jah, kb snnyi a lényeg, hogy a megengedett napi maximumot ne lépd túl, kevesebbet bevehetsz, ha az is elég a tüneteid kontrollálására.

Az 1-es meg nem tudom mit érez. Remélem azt is tudja, hogy az orvosok kb 80%-a hülyébb a phasznál.

júl. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
*annyi
júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
3-as, nehéz az élet?
júl. 26. 18:15
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
júl. 26. 18:15
 9/25 A kérdező kommentje:
Te biztos tudod ám mi? :D A kérdésre adsz választ esetleg, vagy trollkodni szeretnél?
júl. 26. 18:19
 10/25 anonim ***** válasza:
81%
(18:19-re: Trollkodni szeretne, ne is törődj vele. Várom, mikor törlik. Egy másik kérdésnél ugyanezt csinálja.)
júl. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!