Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől magas a koleszterinem?

Mitől magas a koleszterinem?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok. Tini korom óta tudatosan, egészségesen étkezem, 5 éves korom óta rendszeresen sportolok. Soha nem dohányoztam, alkoholt ha havi 1x fogyasztok, akkor is 1 meggysör vagy 1 pohár bor és kész.

Ma kaptam meg a véreredményem, amin magas a koleszterinem és eléggé megijedtem. Mit csinálok rosszul vagy mit tehetnék még hogy jó legyen?



júl. 26. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
A koleszterin szintedet nem nagyon tudod gyógyszer nélkül érdemi mértékben befolyásolni.
júl. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem eszel sok feldoglozott elelmiszert? Margarint, csokit, kekszet, napolyit,

Vagy esetleg sok voros hust?


Siman lehet h genetikai hajlam

júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A koleszterinszint hajlam és öröklődés kérdése. Az étkezéssel csak minimálisan függ össze. Akinek hajlama van rá, annak előbb-utóbb magas lesz. Étkezéssel anyiban lehet befolyásolni, hogy sok olyan élelmiszert kell enni, amiben jó koleszterin van (pl. halak, olajos magvak, tojás, lenmag, lenolaj). És próbáld ki az articsókát! Kúraszerűen kell alkalmazni. 3 hónap szedés, 3 hónap szünet. Én articsókalevet ittam februártól és a 6.7-es koleszterinemet levitte 5.4-re mindenféle egyéb diéta nélkül.
júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
Koleszterint a szervezeted minden sejtje előállít. Olyan mértékben teszi ezt, amilyen mértékben szükség van rá. Pl az erek repedéseinek betömésében. A felesleges koleszterin az epevezetéken keresztül távozik, amikor a zsíros étel kinyitja a Vater papillát. Hoppá! Ezt nem reklámozzák, ugye?
júl. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: azért nem reklámozzák, mert amit írtál, az hadilábon áll a valósággal.
júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!