Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Irritábilis bélszindrómával...

Irritábilis bélszindrómával mit lehet kezdeni, kordában lehet életmód váltással és gógyszerekkel tartani?

Figyelt kérdés
Nem mentem el még tükrözésre, de szinte pontosan azok a tüneteim, ami a nagy könyvben erről le van írva+reflux. Ez megy vagy 6 hónapja. Napközben szinte tökéletesen elvagyok, 10%-os panasszal, nem fáj semmi. Ahogy megyünk eőre a napban, délután 4 től kezdek rosszabbul lenni, este pedig már szakadok össze (minden második este borzasztó érzés). A beleim este már olyan hangosak, hogy a szobában lévő édesanyám is hallja szinte, fájdalmasan zugyborognak, korgó hangot adnak, mint amikor üres valakinek a gyomra és ehhez fájdalom is társul, jellemző minden másnap a bélgázosság. Hasmenés nincs, hanem vagy normális a széklet és minden nap van, ha rengeteg rostot vagy főzeléket eszek, ha semmi ilyesmit, akkor fájdalmas szorulásom van és 3 nap után úgy kell kipréselnem magamból néha még dulcolaxot is segítségként alkalmazok. Vér nincs a székletben, vagyis csak akkor van pár csepp friss vér, ha éppen ismét aranyerem van a szorulás miatt minden harmadik vagy negyedik héten. Tanács, akinek hasonló a sorsa?
júl. 25. 23:24
 1/6 A kérdező kommentje:
A gyakori depressziót, szorongást és este a nehézlégzést már nem is mondom.
júl. 25. 23:25
 2/6 anonim ***** válasza:

Az életmódbeli változtatások közé tartozik a diéta módosítása, például a rostban gazdag ételek fogyasztása, a trigger ételek kerülése, és a rendszeres étkezési szokások betartása. Emellett a stressz és szorongás csökkentésére is figyelmet kell fordítani, mivel ezek súlyosbíthatják a tüneteket.


A gyógyszeres kezelés típusa az IBS tüneteitől függően változhat. Például, ha a fő panasz a hasmenés, akkor antidiarrhealis szerek, mint a loperamid alkalmazható, míg a szorulásos formában hashajtók vagy gyógyszerek, mint a lubiproston használhatók. A fájdalom és görcsök enyhítésére spasmolitikumok is segíthetnek.


A reflux kezelése szintén fontos lehet, mivel az IBS és a reflux gyakran együtt fordul elő. Reflux esetén savcsökkentő gyógyszerek és életmódbeli változtatások, mint a zsíros ételek kerülése és a kisebb adagok fogyasztása javasolt.

júl. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, én Crohnos vagyok, 2010-ben diagnosztizálták, 2011-től tünetmentes vagyok.


4 dolog kell együtt:

- lelki megnyugvás, enélkül biztosan nem megy, el kell érned bármi áron, hogy meg tudj nyugodni,

- növények mérséklése, van aki egy évig carnivor diétát folytatott, nekem is akkor van kis rosszullét ha sok a zöldség, gyümölcs,

- fehérje bevitel növelése, itt ha a teszt nem is mutatja ki, végig kell próbálgatnod mi az ami használ, nálam pl. marhafehérje jó, tejfehérje kevésbé,

- mozgás.


Az IBS gyakran együtt jár az élesztő allergiával is, 97%-ban pozitív, én kivétel voltam.

Ez azt is jelenti hogy az egyik hasfogó készítményt, enterolt sem lehet használni, mert az is sütőélesztő, csak az egyik alfaja.


Ha fájdalmad van akkor Buscopan/No-spa + algopyrin vagy algoflex amit ajánlanak, viszont ehelyett mindig csak appranaxot használtam mert az egyszerre láz-és fájdalomcsillapító és görcsoldó és nem okoz vérzést!


Amit elkezdenék étrend:

Csirkemell + krumplipüré / tészta, 3x egy nap

Ha ez rendben akkor kis gyümölcs pl banánpüré almapüré.

Ha ez is megy akkor fehérjebevitel növelése marhafehérje + zabliszt

Ezután max. 100 g túró / nap amivel folytatnám pl. reggeli


Cukros üdítők mellőzése.

Szója, hüvelyesek nem

júl. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szèpen.
júl. 27. 12:17
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Életmódváltás, tünetileg duspatalin és meteospasmyl.Étrendkiegészítő tekintetében meg iberogast, borsmenta tea, probiotikum.
júl. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól tartok hogy most megint aktív nekem is. Már par hete elkezdődött de nagy fájdalmaim vannak tegnap óta és egy hatalmas hasmenésem lett a semmiből, pedig semmit nem ettem amit mondjuk előző nap nem ettem volna. :( nekem is délután, este kezdődik általában a fájdalom, szinte állandóan puffadt vagyok...


Ha valaki tud válaszolni megköszönöm.


- SIBOt csak magánban néznek ugye?


- IBS-nel mit látnak tükrözésen?


-Nagynéném Chrohnos, szóval lehet nem IBS-em van, csak nálam ez sosem volt olyan súlyos, hogy mondjuk 5nél tőbb székletem lett volna naponta vagy véres lett volna (aranyerem van sajnos, főleg belül, az olykor kiszakad és utána 1-2 hétig vérezget, de elmúlik es alig fáj).


Szóval tanácstalan vagyok.


-Igg allergiateszt tudom megbízhatatlan de nem lenne szabad eszerint ennem az alábbiakat:


Tej, tojás, búza, földimogyoró, zab.


Csak hát, mindenmentesen étkezni nincs pénzem. :(


Laktózérzékeny vagyok, de az nem ilyen mint most és általában 1 székletürítéssel elmúlik a laktozos hasfájás, ha valami tejeset eszem tabletta nélkül...


A zöld dolgokat imádom, hiába puffasztanak ezt kívánom. A gluténos cuccokat kevésbé, szóval sejtettem, hogy az Igg pozitív lesz búzara. Gyerekként is cefet sz*rul voltam a kelt tésztáktól. Ja, élesztőre is pozitív volt az IgG szóval ez már gyerekkorom óta van. :(


28/N

aug. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!