Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet együtt élni az...

Hogyan lehet együtt élni az IBS-el??? Megnehezíti az életemet, sokszor lelkileg is megvisel (rosszkedv, hangulatváltozás)

Figyelt kérdés

Vannak jobb és rosszabb időszakok. Egy váratlan stressznél egyből rosszra fordul a helyzet. Sokszor rossz a hangulatom,kedvem emiatt hogy ilyen kiszámíthatatlan vagyok emiatt sajnos.

Az orvosom írt ki rá gyógyszert amit szedek is de sokat nem segített eddig.

Valaki aki szintén IBS-el küzd tudnátok tapasztalatokat, praktikákat írni? Hogyan tudjak ezzel normálisan együttélni?



júl. 25. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez leginkább életmódváltással orvosolható, nem gyógyszerekkel.
júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszer van IBS-re?
júl. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Gelsectan amit szedek, ezt javasolta az orvos. De valójában senki nem tudott eddig segíteni. Étrenden is változtattam már kipróbáltam elég sok mindent de semmi. Pszichológusnál is voltam.

Hátha majd lesz változás, jó lenne.

júl. 25. 12:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a stresszkezelésre helyezd a hangsúlyt. Nézesd meg, hogy nem vagy-e valamire érzékeny, pl laktóz.

Mik a tünetek pontosan?

júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hasmenés, székrekedés váltakozása puffadással. Illetve nekem kivették az epehólyagomat is epekő miatt.

Szorongás, pánik is sokszor van.

Gondolom a kettő összefügg ezért mentem pszichológushoz is de egyelőre még nem történt változás.

A háziorvosom azt mondta próbáljam ezt elfogadni és tanuljak meg ezzel együttélni mert az epekő műtét miatt alapból érzékeny a hasam.

júl. 25. 12:24
 6/10 anonim válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1274856..


Előbb írtam kérdést én is, látom neked is mai kérdésed van.

júl. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
73%
Ki mondta, hogy együtt kell élni vele? Életmód- és étrendváltással tünetmentessé tehető. Ja, hogy a doki ezt nem mondta? Nem mondta, mert ez nem olyan, amire felírhatja a tablettáit.
júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es

Elkezdtem sportolni/mozogni

Figyelek az étkezésemre de nem javul semmi sajnos.

Próbálkozom tovább csak ennyit tudok tenni

júl. 26. 22:31
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Ez sajnos egy egész életre szokott szólni
júl. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

#8

Kitartás!

Ezek a dolgok nem változnak gyorsan. Gyorsítani a még radikálisabb változtatással tudod.

Én nagyon javaslom a jógát. Nem csak az ászanákat. Légzést is, és ajurvédikus étkezést.

Az ászanák (pózok) és a légzés a lelkiekben is sokat segítenek.


De ezt ne úgy képzeld, hogy kigyógyulsz azt jó'van. Oka volt annak, hogy kialakult. Meg ideje is. Egész eddigi életed és életviteled vezetett ide. Így a visszaút sem rövid.

júl. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!