Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 17 evesen lehet gyomorrakom?

17 evesen lehet gyomorrakom?

Figyelt kérdés
Igazabol a hasamra mindig is erzekeny voltam. Regen is emlekszem h egesz gyakran tudott fajdogalni, viszont (mar kb 4-5 eve) volt h ketszer is ugy megfajdult h folyt rolam a viz tobb napon at a fajdalomtol. Ez utan elmentunk kivizsgalasra, ahol alaposan atvizsgaltak (ultrahang, vervetel stb) de mindent jonak talaltak. Erre ra kb 1 evvel kesobb (ha jol emlekszem) elkezdtek hanyingereim lenni, amik eloszor meg csak a reggeleken voltak, aztan egy kis idore eltunt a panasz, majd pedig 2-3 honappal kesobb nyaron visszajottek, de akkor mar egesz naposak voltak, es ez azota, tehat mar tobb mint egy eve tart. Ragozas meg rennie tabletta van hogy segit rajta, van hogy nem. Azota egyszer voltam volt egy nagyobb orvosi meresem, amikor is 24 oras vernyomasmerot kaptam (feherkopeny miatt), de az ertekeim ott is jok lettek. Lehet, hogy tenyleg egy komoly betegseg van nalam kialakuloban, vagy ez inkabb psziches eredetu lehet (annak is meg lehetnek az okai talan)?

júl. 23. 17:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
meg annyi, hogy az hogy milyen eros ez a hanyinger nagyon valtozo, es stressz hatasara sokkal erosebb szokott lenni.
júl. 23. 17:49
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 5 éve rák miatt fájna a gyomrod, az már elvitt volna.
júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem 5 hanem 1-1,5 eve van a mostani helyzet
júl. 23. 18:03
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg refluxot vizsgáltak? Mivel a rennie az gyomorsavra jó, tehát ha az segít valószínűleg sok a savad és attól fáj. Vagy megpróbálhatod, hogy reggel felkelés után egyből reggelizel és az felszívja a felesleges savat
júl. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ugy tunik rosszul fogalmaztam a szoveget. Fajni nem faj mar egy ideje, ez a panasz ami most van tobb mint 1 eve tart es hanyinger, tipikus gyomorproblemak a tunet, amin a ragozas es a rennie (talan) segit kicsit. Illetve stressz hatasara rendszeresen sokkal erosebbek ezek a tunetek
júl. 23. 18:31
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1 éve hányingered lenne a ráktól, annak már bőven más tünetei is lennének. Viszont egy év alatt nem sikerült elmenned orvoshoz a panaszaiddal? A 24 órás vérnyomás mérés nem fogja kimutatni, ha esetleg refluxod vagy valamilyen allergiád van. Mire vársz?
júl. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Gasztroenterológus kell, nem vérnyomásmérő.
júl. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
a vernyomasmeres nem e miatt volt…
júl. 23. 21:54
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen ezt mi is tudjuk, itt az a lényeg, hogy 1 éve okoz kellemetlenséget ez a tünet (állításod szerint). És eszedbe se jutott, hogy elmenj orvoshoz? Ha nekem 1 évig hányingerem lenne, nem is tudom mit csinálnék. Szóval vagy nem olyan komoly a helyzet, mint leírod, vagy nagyon csúnyán szivatod magad, orvos látogatás helyett…
júl. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet ennyi idősen is rák, de azért az extrém ritka. 1 évig hányingered van és nem mész orvoshoz? Már én 1 hét után mennék. Amúgy egy gyomor vagy bélrák ennyi idő alatt már elég súlyos panaszokat okozna. Kivizsgálás kell mindenképpen, lehet akár máj, epe, hasnyálmirigy probléma is.
júl. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!