Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyik értékből derül ki,...

Melyik értékből derül ki, hogy milyen fertőzés van a szervezetben?

Figyelt kérdés

A vérképen honnan tudom, hogy vírusos, vagy bakteriális fertőzésem van?

Az orvosom nem hajlandó elküldeni vérvételre, ezért kénytelen vagyok magánba elmenni, de nem tudom, hogy milyen értékeket kell figyelni, illetve milyen vizsgálatot kérjek?

Köszönöm a segítséget!



júl. 23. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Magasabb lehet a fehérvérsejt, de ez egyáltalán nem jelent semmit. Lehet magas fertőzés nélkül is és normális fertőzéssel...
júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb, ha elmondod a dokinak, hogy mit szeretnél, te magad nem fogsz rájönni belőle, hogy milyen fertőzésed van.


Eleve kell egy gyanú, hogy milyen kórokozóval állsz szemben, és utána tudsz célzottan utánamenni.

Bakteriális fertőzés esetén célszerű ELISA tesztet végezni vagy kenetet készíteni (de ehhez is kell hogy legyen valami sejtésed, hogy mi lehet az adott baktérium).

Vírusfertőzés estén PCR, ELISA stb… de ekkor is kell a tünetekből valamiere gyanakodni.


Nem véletlen nem küldött el rutin vérvételre ilyen indokkal… abból nem sok minden derül ki, főleg az nem, hogy konkrétan mivel vagy fertőződve, és akkor már mi értelme elvégezni ilyen indokkal?

júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pct elég jól korreál a bakteriális fertőzéssel, ha már nagyon akarsz magadnak valami vizsgálatot.

De annyit se tudunk, melyik szervedet érinti egyáltalán a fertőzés.

júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Milyen panaszod van?


Enélkül senki nem fog elküldeni vizsgálatra. Ha meg nálad van a világ összes pénze: ELISA, PCR, hüvelykenet, vérlabor. (és ha még mindig van pénzed: UH, röntgen, CT, MRI, szcintigráfia)

júl. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elmondtam a dokinak, mert szerettem volna vizsgálatra időpontot kérni, mert köhögök, eszméletlenül fáj a mellkasom és a légcsövem, amikor levegőt veszek, folyik az orrom, fáj a torkom és kb nincsen hangom és e-mail alapján írt fel antibiotikumot. Meg sem vizsgált, csak exhasra felírt egy random antibiotikumot. Ezt a választ kaptam: “ Most megint mindenki beteg, valóban.

Orrspray, köptető, C és D vitamin javasolt. Napi 1 tbl antibiotikum, 6 napig.

Izom és torokfájás esetén 1-1 Cataflam.

Recepteket felraktam a felhőbe.

Akkor szóljon, ha hét végére nem gyógyul.”

Na most erre mit tudok mondani ilyenkor?

Nyilván nem szedem be úgy az antibiotikumot, hogy nem tudom, hogy bakteriális fertőzésem van-e, mert ha vírus, akkor úgysem érek semmit az antibiotikummal, csak feleslegesen szedek be egy marha erős gyógyszert…

júl. 23. 16:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni igszolni a vírusos fertőzést, szedd be az antibiot...Ha másra nem, akkor a felülfertőződés elkerülésére.
júl. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha megvizsgált volna is, akkor is ugyanezt az antibiotikumot írta volna fel. Ez kórházban is így megy, ha felmerül bakteriális fertőzés, tapasztalati úton antibiotikum, aztán ha pár napon belül nem javul, akkor váltás. Ha meg elesett, akkor tenyésztés kezdéssel egy időben, de az is napokba telik. Ambulánsan meg ilyen miatt nem csinálnak köpettenyésztést.

A vírusos is felül tud igen könnyen fertőződni bakteriálisan.

júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valójában semelyik értékből nem derül ki, legfeljebb gyanakodni lehet az egyén tünetekkel összevetve. A leggyakoribb történés mégis az, hogy egy vírusos infekciónál bakteriális felülfertőződés következik be.
júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha vírusos a fertőzés, akkor is adnak antibiotikumot a másodlagos fertőzések miatt. Ha ennyire félsz az antibiotikumtól, akkor menj el egy rezisztencia vizsgálatra, ott kiderül, hogy jó antibiotikumot kaptál-e… bár mire meglesz az eredmény valószínűleg meg is gyógyulsz, mert olyan nagy bajod nem lehet, ha megkérdőjelezed a doki döntését.
júl. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!