Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bélelzáródás milyen tünetekkel...

Bélelzáródás milyen tünetekkel jár? Nincs székletem pár napja, viszont bélgáz az ürül, Fogszabis vagyok és félek hogy a fogszabiba ragadt rágót lenyelem, ez is okozhat bélelzáródást? napi több rágót beveszek. (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval bélgáz az ürül, nem túl sok. Nem hánytam egyenlőre, olvastam hogy hányáshoz vezetne ha elzáródnak a belek, a vizet is kihánynám, ez igaz? Vezethet így kiszáradáshoz is, ezért is félek. De akkor gondolom a kiszáradásnak is meglennének a tünetei(?) Próbáltam elmenni mosdóba az előbb, de hirtelen szúró hasi fájdalom jelentkezett nyomásra, elmúlt, de nagyon félek!

júl. 23. 05:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Segítsetek kérlek!
júl. 23. 05:01
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ennyire egyszerű, korai stádiumban vagy részleges bélelzáródásnál még nincs hányás. Szelek, ha távoznak, akkor valószínűleg nincs ilyen gondod, de pl. vese probléma is okozhat átmeneti széklet vagy vizelet visszatartást, esetleg hólyaghurut is. Menj el orvoshoz, ha nincs széklet még kb. 2 napig.
júl. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bélelzáródás esetén a szelek sem távoznak. Van, aki hetente egyszer, jó esetben kétszer ürít.
júl. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A rágó nem okoz bélelzáródást 😅 A gyomor sósavas, nem gondolod, hogy egy kis rágó kihívást jelent neki??? Még a nyál is megeszi a rágót, ha elég sokáig csócsálod. Párszor csináltam gyerekkoromban. Órákon át rágtam, hogy ne stresszeljek, egyszercsak szétomlott, mint a por.
júl. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 PMC Wagner ***** válasza:
igyál gyümölcs leveket vagy vegyél be hashajtót, de lehet venni kúpot is, az kellemetlen bent tartani de gyorsabb és hatásosabb
júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!