Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Azt honnan tudom hogy kevés e...

Azt honnan tudom hogy kevés e a savam vagy sok a torkomban erzek néha maró érzést van mikor hamar jön a bofoges de van mikor egyáltalán nem bofogok a gyomrom az egy kicsit szokott égni de nem nagyon voltam dokinál noacidot írt fel ?

Figyelt kérdés
Nem merem szedni mert ha kevés a savam akkor csak rontok a helyzeten valakinek valami tipp?

júl. 23. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Huh...Hogy a búbánatos f@szba lenne kevés,ha ég a gyomrod és jön fel???

Egyértelmű hogy sok

júl. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sok. Nem kell erre gyógyszer, 3 csipet szódabikarbóna+víz. A gyógyszer durván semlegesít, és több sav termelésére kényszeríti a gyomrot a megfelelő emésztéshez, ami azt fogja jelenteni hogy gyógyszer nélkül nagyon savas leszel tehát függőséget okoz a gyógyszer.

A savat mindíg éppen annyira kell csak csillapítani hogy ne legyen túl sok, de lehetőleg ne kelljen a gyomornak újat termelnie.

Én is savas vagyok, anyám is, apám még gymomorfekélyt is kapott a savtól, tehát tapasztalatból beszélek.

júl. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam a szódabikarbóna+víz de nem segített
júl. 23. 07:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a szódabikarbóna nem segít akkor szerintem orvoshoz kellene menni vele, mert az veszélyes is lehet gyomorfekély ügyileg.

Van rá vényköteles gyógyszer smi igen erős annak csillapítania kell.

júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma vettem rennie-t ezt meg próbálom hátha segít!
júl. 23. 16:26
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyomornak az a dolga, hogy savas legyen. Nincs olyan, hogy sok. A gyomorszájad nem zár jól, és teli vagy gázzal, feljön a sav, és a gőzei is marják a nyelőcsöved. Bélflóra nincs rendben, gyakran van helicobacter pylori is a gyomorban, ami rengetegszer vezet gyomorfekélyhez. Nem is az a gond, hogy sok vagy kevés, hanem nem jó minőségű az a gyomorsav. És mivel nem elég erős a savad, lassan emésztesz, sok dolgot nem tudsz megemészteni, az fellökődik, és a nyelőcső záróizmai elernyednek, és ez kellemetlen. Olyan helyre kerül sav, ahol lúgos alapvetően a ph. Megoldás: kevés kaja egyszerre, plusz ki kell tapasztalni mit bírsz, mit nem. Almaecet vízben feloldva, egy teáskanál ecet, max egy deci langyos víz, plusz citromos víz. Étkezések előtt. Segítik az emésztést. Sok víz, de ne érkezéskor, normális mozgás.
aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*étkezéskor
aug. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os ez alapvető hülyeség. A reflux, és a magas sav között van különbség.

Nekem pl a gyomromat is szokta marni a sok sav, nem a gyomorszáj fölé jutnia. A bal alját szokta égetni.

aug. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!