Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a tünetek mire utalnak?

Ezek a tünetek mire utalnak?

Figyelt kérdés
márciusban lett hörghurutom, de ezek mellett állandóan érzem, hogy jön fel a sav a nyelőcsövembe, plusz evés után a gyomortartalom is. plusz állandóan köhécselek és köszörülöm a torkom.

júl. 18. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

reflux

de én nem vagyok orvos

júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Egyértelmű reflux
júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
tényleg? ezt hogy kell kezelni?
júl. 19. 00:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy elmész orvoshoz. Addig meg nem eszel túl fűszeres dolgokat, meg nem iszol szénsavas dolgokat, evés után nem fekszel le rögtön, meg még vannak ilyesmi trükkök. De inkább bízd az orvosra azt is, hogy egyáltalán diagnosztizálja, meg azt is, hogy kezelje.
júl. 19. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
reflux okoz kohogest is? van valami hasznos praktika ellene?
júl. 19. 17:40
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Okoz. Épp az ellene a praktika, amit írtam: orvoshoz menni. A gyomorsav ingerli a garatot is, attól lehet a köhögés.

Hallottam olyanról, akinek felírtak valami tablettát, és attól (nem tudom pontosan, de talán) néhány hét alatt elmúlt, úgyhogy nem olyan nagy kaland, ha csak kezdődő reflux, azt hiszem. De nem érdemes várni vele, mert a gyomorsavnak a gyomorban van a helye, nem jó, ha szétmardossa a nyelőcsövet, meg a garatot, meg mittudomén. (De lehet, hogy hülyeségeket írok, mert azóta se szereztem orvosi diplomát.)

júl. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hallottam en is olyanokrol, hogy a reflux fokozza es sulyosbitjaba hörghurutot, mostanaban vettem csak eszre, hogy jon fel a sav allandoan, eddig nem foglalkoztam vele, de mar nagyon idegesito
júl. 20. 12:05
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Változtattál az étrendeden? Fűszermentes, szénsavmentes dolgok, stb.? Ennek ellenére is megvannak még a tünetek?
júl. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
huhaa, hat a szensavmentes dolgokat kerulom, a fuszermentes eteleket eleg nehez de megprobalom, hogy nem eszek annyit. a tuneteim leginkabb este jelentkeznek, a hirtelen feljovo sav mar marja a torkom, nagyon idegesito, plusz ha eszek utana jon fel a kaja, utana egybol a kohoges es torokkoszorules.
júl. 20. 17:02
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"a szensavmentes dolgokat kerulom"

Ne a szénsavmenteseket kerüld, hanem a szénsavasakat!

júl. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!