Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vércukor mérőt patikába tudok...

Vércukor mérőt patikába tudok vásárolni? Ha igen mondanátok valami jó fajtát? Második kérdésem hogy a sima éhgyomros vérvétel kimutatná ha esetleg cukorbeteg gyanúja felmerülne?(Kb 1 éve voltam vérvételen, ott azt mondták minden rendben. )

Figyelt kérdés
Menjek el esetleg újra vérvételre, vagy elég ha vércukor mérőt vásárolok? A tüneteim egyébként folyamatos szomjúság, néha napján több vizelési ingerrel, elég sokszor megszédülök, a látásom is eléggé romlott, illetve sokszor fáradékony és gyenge vagyok. A családba nem tudok cukorbetegről.

júl. 13. 19:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

D-cont etalon egy jól bevált típus és a tesztcsík is ésszerű áron kapható hozzá.

Csak magyar készüléket vegyél.

júl. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Igen, tudsz patikában vásárolni vércukormérőt. Én mindig is a Méry kék nevű készüléket használtam (az évek során más-más típusát). Jelenleg a Méry kék 1000 nevűt.


Igen, a vérvétel eredménye az már felvetheti a gyanút. Nálam viszont sokáig nem az éhgyomri vérvétel esetén volt magas a cukorszintem.


Úgynevezett glükózterheléses vizsgálattal állapította meg az orvos a cukorbetegséget.

júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Cukorbetegség kiszűrésére nem megfelelő az éhgyomri, illetve ha már az is jelez, az már régen rossz. Menj el sima szűrésre, 1 év alatt változhatott, de érdemes lenne terhelésesre is. Viszont ha csak most a kánikulában iszol sokat, az nem a cukor.
júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A 2-es vagy.

Bocsánat, rosszul írtam:

Nálam viszont sokáig nem az éhgyomri mérés (!) esetén volt magas a cukorszintem. - így akartam írni. :)

júl. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A tüneteid alapján nem kizárható a diabétesz.Vegyel egy vc mérőt (nem egy ökör ára).

Merjél éhomit és a főétkezések után 1-1,5 órával. Ha sokszor mérsz 8 feletti értéket akkor megfontolandó egy diéta, ill. dietetikus segítsége. Ha még magasabb a vc akkor orvos és gyógyszer.

Ha időben lépsz és fegyelmezett vagy akkor az inzulin elkerülhető. Én már 10 éve vagyok tablettás és nincs vele semmi gondom.

júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Dcont nagyon jó megbízható márka .
júl. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Árulnak ilyet, bár gyógyszertárban sokszor nincs választék. Olyat kell venni, amihez van tesztcsík utánpótlás, ujjszúró van hozzá és ahhoz kapható lándzsa is. D-cont is jó, Méry kék is, bár az pontatlan, de szerintem a legjobb az Accu-chek.
júl. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnézem a patikába mi a választék, de a biztonság kedvéért elmennék egy említett "terheléses" vizsgálatra. Ehhez esetleg kell orvosi beutaló? Még egy dologgal van bajom, lassan megyek nyaralni és attól tartok nem kapnék időbe időpontot a vizsgálatra. Sajnos nagyon nem vagyok tisztába ezzel a betegséggel, de ha tényleg diabéteszes lennék, akkor a sok cukros ételtől/üdítőtől rosszul lennék? Vagy mi lenne a következmény? (Szoktam cukrosat fogyasztani, soha nincs semmi fura utánna.) Azért kérdezem mert akkor a nyaraláson is teljesen ki iktatnám a cukros dolgokat. Ne haragudjatok ha hülyének tűnök, tényleg nem vagyok jártas ebben a témában :(
júl. 14. 02:13
 9/18 anonim ***** válasza:
Én a háziorvosomtól kaptam beutalót a diabetológiára. Fél évvel későbbre kaptam időpontot, és a szakorvos döntött a glükózterheléses vizsgálat mellett, oda már másnap mehettem.
júl. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kell beutaló hozzá, labor az mindig beutaló köteles. Magánba mehetsz csak anélkül, de kell utána hozzá egy kiértékelő orvos is. Én egyébként úgy, hogy semmi jele nincs ennek, nem csináltatnék ilyen vizsgálatot, ezek amiket leírtál, lehetnek a melegtől is, ha meg valami nem jó az eredményen, akkor nem csak a cukrot kell megvonni, illetve nem is szabad megvonni hirtelen semmit, viszont az étkezésben kell változtatni. Inkább én első körben egy vérképet csináltatnék megint, utána lehetne egy cukormérővel kontrollálni, bár az nem vénás vérből nézi az értéket.
júl. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!