Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? Torokgyulladás?

Mi lehet ez? Torokgyulladás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 3 napja nagyon beteg vagyok, tegnap előtt kezdődött egy sima kis torokfájással ami estére igencsak eldurvult. Tegnap voltam orvosnál és azt mondta hogy ez vírusos garatgyulladás, a tüneteim: nagyon erős torokfájás, szinte alig megy a víz vagy a nyálam lenyelése, fejfájás, láz, ritka orr folyás, kaparó torok. A torkomban vannak kisebb fehér hólyagok meg sebes is és már bele őrülök annyira fáj, lázam már hajnal óta nem volt hálistennek. Cataflamot és tantumverdét írt fel sok teával és pihenéssel de nem lettem jobban egy percet sem. Nagyon nagyon fáj a torkom, kérlek segítsetek hogy mit tegyek vele mert halálosan fáj.. szoktam sós vízzel gargalizálni de nem hat kb semmit, anyukám főzött húslevest meg mézes citromos teát, meg szedem a c vitamint is de semmi. Most nemrég ittam meg egy flectort hátha elmúlik a torokfájásom. :(

júl. 12. 14:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, bocsánat. Hogy a nyakam is nagyon fáj mellé és kb forgatni se tudom a nyakam, meg ez mellé a fülem is kegyetlenül fáj. És szalmasárga váladék jön az orromból.
júl. 12. 14:43
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Milyen csodát vársz 3 nap alatt? A vírusos vackok akár 10 napig is eltartanak. Én most a 6. napon vagyok.
júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy pontosan mi a baj. Egyébként lehet, hogy a torokfájás tovább terjedt a füledre velem már volt ilyen. Hétfőn menj vissza orvoshoz. Addig is folytasd a tea ivást sok mézzel, ha nagyon fáj, gyógyszerből akkor is csak annyit vegyél be, amennyit az orvos írt fel. Jobbulást!
júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok, most néztem, hogy csak három napja tart. Sajnos ilyen korán nem kezd el javulni. De mindenképp fogadd meg az orvos tanácsait. Esetleg ha hétfőre csak romlana az állapotod, akkor hívd fel az orvost.
júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Méz és fájdalomcsillapító.

Nekem múltkor 3 nap ittam nagyon hideg fantát. Később vettem észre, hogy nem fáj a torkom. Biztos a hideg lehúzta.

júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat! Igen nekem is rémlik ilyesmi hogy az orvos mondta hogy ha gondolom egyek egy vizes jégkrémet mert az gyulladás csökkentő, szerintetek be merjem vállalni? Félek hogy csak rosszabb lenne :(
júl. 12. 16:52
 7/13 anonim ***** válasza:
Rosszabb nem lesz.
júl. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Senior Séf ***** válasza:
100%

"ha gondolom egyek egy vizes jégkrémet mert az gyulladás csökkentő, "

Azért a cukros vackokkal csak óvatosan!

júl. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-as, miért? Mit okoz a cukor?
júl. 12. 17:40
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg gyulladásba nem jó, ha cukor kerül, mert ha sebes a torkod, "eteti" a cukor a gombákat.

Szopogass jeget.

júl. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!