Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emelkedett a vérnyomásom ?

Mildred kérdése:

Emelkedett a vérnyomásom ?

Figyelt kérdés
Reggel mérem csak 121/78 körül van mindig , napközben felmegy 141/88 ig ,átlagosan 134/85 szokott lenni .sokat idegeskedem ,izzad a tenyerem minden bajom. Egyik éjszaka megmértem 144/valamennyi volt másfél óra múlva miutan nem tudtam aludni felkeltem megmértem 127/77 volt már csak. Az idegesség miatt megemelkedhet ? Másrészt meg van,hogy néha szabálytalan szívritmust jelez ki a mérő,de már nagyon ritkán szerencsére, voltam orvosnál magnéziumot kell szednem ,már majdnem 1hó szedem.akkor még teljesen jo volt a vernyomasom . Pánikolok,stresszelek,kb minden bajom van . Hogyan változtassak? Nem bírom azt sem ki,hogy ne mérjem meg napi. 5x . Augusztusban van időpontom pszchiatriara

júl. 12. 13:19
 1/7 A kérdező kommentje:
27 éves nő vagyok
júl. 12. 13:20
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában napközben magasabb a vérnyomás a szellemi és a fizikai aktivitás miatt. A stressz is tudja emelni. Vérnyomást mindig úgy mérj, hogy előtte ülj, vagy feküdj legalább 5 percet. Jó lenne előtte nem stresszelni és ha dohányzol, akkor rágyújtani sem szabad. Próbáld meg, hogy nem méred naponta 5x. Elég reggel, délben és este, azután ha szabályosan mérted és nem magas, akkor engedd el! Nem kell naponta méregetni.
júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Csatlakozom a #2-es válaszolóhoz. A meleg is nagyon megviseli a szervezetet.
júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A meleg is nagyon megviseli a szervezetet."


De mivel tágulnak az erek, inkább csökken.

Hidegben nő.

júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"141/88"


Úristen mi lesz! Elárulom, semmi! Ez nudli!

A parával csak rosszabb!

júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4: A meleg az idegrendszerre is hatással van.
júl. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Tudom, észreveszem amikor tikkelek, zsibbadok.
júl. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!