Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kisfiam 6 éves, nagyon fájt a...

Kisfiam 6 éves, nagyon fájt a torka és szinte nyelni sem tudott, később be is lázasodott. A nagyszülők Xiloxot adtak neki (egyszeri alkalom) mert nem volt náluk más. Most olvastam, hogy 12 éves kor alatt nem javasolt. Lehet tőle baja?

Figyelt kérdés
Sehol nem találok infót ezzel kapcsolatban,mindenhol csak annyit írnak, hogy nem ajánlott. A gyerek orvost nem tudom elérni. Éjjel kapta a gyógyszert, azóta jobban van és vettek Nurofent ha a későbbiekben esetleg szükség lenne rá.

júl. 9. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Nurofent egy ideig ne adjanak neki, majd csak inkább lefekvés előtt, úgyis álmosít. Szerintem egyszeri adagtól nem lesz semmi baja, igyon sokat, a torokfájásnak is jót tesz. Nem vagyok anyuka, de 2 öcsém van, ennyi tapasztalattal tudok szolgálni. :)

18/L

júl. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Istenem, maikor még nem volt net, és a szülőknek ezt maguktól kellett megoldaniuk 🥲


Nem, nem lesz baja...

júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm! :)


2. Köszi, a kedvességedet. Azért aggódni gondolom lehet... egyébként először fordultam kérdéssel az internet népéhez. Olyan borzasztó, hogy szerettem volna megnyugodni?! De gondolom most jobban érzed magadat, hogy ítélkezhettél...

És szerintem amikor nem volt internet akkor is kérdeztek egymástól az emberek, csak így most kicsit egyszerűbb volt.

júl. 9. 14:50
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Hát már ne is haragudj...Tudom, hogy nem te voltál, de 6 éves kisgyereknek vényköteles! felnőttnek felírt gyógyszert adni...Összetehetik a két kezüket, hogy nem csináltak nagyobb bajt. Mindenképpen alaposan elbeszélgetnék velük, hogy ilyet többet ne.
júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

"2. Köszi, a kedvességedet."


Szívesen 🤗

júl. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"gondolom most jobban érzed magadat, hogy ítélkezhettél..."

Nem ítélkezett. Sőt, segített: válaszolt a kérdésedre.

júl. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!