Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bélrákom lenne? Pirosas színű...

Bélrákom lenne? Pirosas színű a "piszkom" alapszíne néha, és már hónapok óta szinte minden alkalommal hasmenésem van. (31/F)

Figyelt kérdés

Még tizenéves koromban eltávolítottak egy gyulladt polipot (12 mm-est) a vastagbelemből, illetve akkoriban találtak gyulladásokat is a bélfalamon. Azóta többször is voltam tükrözésen, legutóbb 2018-ban, de nem észleltek semmi eltérést. Tavaly telt le az öt év, amennyi időközönként kellene elvileg tükrözésre járnom, de nem voltam.


Sokat híztam mostanában. Tehát az ilyenkor jellemző fogyás nem jelentkezett, vagyis mégsem daganat lehet a háttérben?


júl. 6. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Remélhetőleg nem. Ha nem fogysz, az egy jó jel. Viszont a gyulladás is okozhat vérzést, hasmenést. Ideje lenne a kontrollnak.
júl. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
A fogyás nem törvényszerű. Ha már volt polipod, akkor vissza kellett volna menned, menj el minél hamarabb. Egyébként lehet belső aranyér is, de ki kell zárni a rosszindulatú megbetegedést.
júl. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amikor volt polipom, sokat fogytam.
júl. 6. 11:03
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem ártana elmenni kontrollra, pláne ha már tizenéves korodban volt olyan gond a beledben, amit kezelni kellett.
júl. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem hinném, hogy bélrák, annak vêlhetően látták volna az előjelét 2018-ban.
júl. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak igazat adok. Ez nem bélrák.
júl. 6. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Akkor minek kérdezed?
júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a gyulladás térhetett vissza. Menj el tükrözésre.
júl. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!