Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Autizmus spektrum zavartól és...

Autizmus spektrum zavartól és akár egy szorongásos személyiség zavartól is lehet egy ember nagyon más fura különös különc szerzet?!

Figyelt kérdés

Tehát hogy hisztérikázik kötekedik inzultálja a bölcsődében és a lakás óvodában a többi gyereket veszekszik és veszekedik!?

Vagy ha csendbe ül akkor meg azért bántják és támadják. Egyik sem jó ha kezdeményez egy ember és az sincs rendben ha valaki visszahúzódó és elvan magában!?

Én mind a két részét megtapasztaltam és akkor is értek negatívumok ha senkihez sem szóltam az iskolákban is!!!

bölcsiben és lakás oviban ment a hiszti még a sírás alsó tagozat éveiben is.

Utána félelemből tartottam magamat de nem úsztam meg semmi rosszat sem a gyerek társaktól sem a pedagógusok is szarok voltak.



júl. 4. 20:31
A kérdező szavazást indított:
Autizmus
Spektrum
Zavar
Asperger-szindróma
Személyiségzavar
Depresszió
Szorongás
Pánik
Szociális fóbia
!?
4 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Tökre egyéni eset, hogy kinek mennyi szociális nehézsége akad.


A autizmus nem egy ilyen csúszó skála a kicsit autista és a nagyon autista között.


[link]


Ezt az esernyő ábrát használják sokan, mert sokkal akkurátusabban írja le mi van.


[link]


Mint látod, két ember ezt két külön módon éli meg, más területeken futnak problémákba.


Az se segít, hogy a diagnosztikai kritériumokat ahhoz igazítják, hogy az egyén környezetét mi zavarja. Szóval ha pl egy kisgyereket túlstimulálnak, ebből lesz egy meltdown, azt hisztinek írják le, és a kontextust nem veszik figyelembe, a probléma gyökerét a gyerek viselkdésében látják, nem abban, hogy kitették valami olyannak, amit képtelen elviselni.


Sajnos lehet, hogy csak kamaszként vagy felnőttként fogod tudni ezeket az igényeket, szükségleteket kielégíteni, de fontos, hogy vedd figyelembe ezeket, tervezz, és ne hajszold túl magad hogy ne égj ki.


Gondold át mi okozza nálad a fokozott stresszt, és tervezz ezekre a szituációkra. Ha lenne valami, ami megkönnyíti, azt vidd magaddal. Pl ha vásárolni mész, egy hangokat kizáró fülest vinni.

Vagy pl ne vállalj olyan melót, ahol szintetikus az uniformis.


Az is fontos, hogy szakíts időt feltölteni magadat. Azokkal a érdeklődési körökkel foglalkozni, amiket imádsz. Teremteni egy olyan közeget, ahol önmagad lehetsz. Ha nem eszel vâltozatosan, utánna nézni vitamin pótlékoknak.

Olyan életmódot kialakítani, ami hagy időt pihenni.

júl. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!