Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idő után hat a vastable...

Mennyi idő után hat a vastabletta? Ha 2 hétig szedtem akkor már helyre kellett álljon a hemoglobin szintem? Épp hogy határérték alatt van, tehát nem vészes.

Figyelt kérdés

Szoktam plazmát adni, viszont legutóbb megállapították,hogy alacsony a hemoglobin szintem és 2 hétig nem adhatok plazmát. Épp, hogy nem éri el a határértéket, szóval nincs nagy baj.

Szedtem vastablettát. Kb 6.db-ot 2 hét alatt.

Szerintetek már adhatok plazmát?



júl. 4. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Hát 6 db vastablettától ne sokat várj…
júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó, de mit vártak? Azt mondták, hogy 2 hétig nem adhatok. Akkor ezek szerint 2 hétig kellene ,hogy hasson a vastabletta. Főleg, mint említettem,a határérték alatt van ici picivel.
júl. 4. 11:03
 3/8 anonim ***** válasza:
De 2 hét az mondjuk 14 nap. Abból hogy jön ki a 6 db tabletta?….,
júl. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy 3 naponta kell szedni, ezért pár napig nem is szedtem. Kb 4 napja szedem minden nap.
júl. 4. 11:09
 5/8 anonim ***** válasza:
A vastablettákat naponta kell szedni. Van amelyiket 2x, van amelyiket 1x naponta. 3 naponta 1 tablettától nem várj csodát!
júl. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Azért mondták a 2 hetet, mert nekik az az érdekük, hogy minél előbb visszamenjél plazmát adni, mert csak akkor kereshetnek rajtad...

A te egészséged elég kevéssé érdekli őket!

Érdekes módon, ha szimpla véradáson szűrnek ki alacsony hemoglobinsziont miatt, akkor három HÓNAPIG nem adhatsz vért...

A vastabletta amúgy kevés, főleg, hogy amúgy is igen rosszul szívódik fel. B komplexet szedjél mellé, emellett egyél májat, céklát, brokkolit - a természetes táplálékból jobban szívódik. Ha eszel tejet, tejterméket, akkor a tabletta bevétele előtt v után 2 órával tedd, mert gátolja a felszívódást.

júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
a vastabllettákat éhgyomorra kell szedni B12 vitaminnal
aug. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vigyázz inkább magadra, ne játssz a saját egészségeddel.
aug. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!