Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csomó a mellbe ezen kívül...

Csomó a mellbe ezen kívül milyen valódi tünetek vannak mell daganatnál?

Figyelt kérdés
Olvasom én is a google-n de amikor történeteket hallgatok mindig azt mondják semmi más tünet nem volt a csomón kívűl. Nekem a jobb mellemben van egy olyan babszem nagyságú és 3 hónap múltára kaptam időpontot. Semmilyen más tünetem nincs 47 éves vagyok. Csak sokat agyalok rajta hogy kehet e rák. Kemény a csomó csak ennyi. Akinek volt már mell daganata azoktól szeretném megkérdezni hogy a csomón kívül volt még valami elváltozás a mellen?

jún. 30. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem volt, csak egy csomó. Nem kéne megvárni a 3 hónapot! Háziorvoshoz menj el és kérj tőle sürgős beutalót a nőgyógyászatra, vagy emlő szakrendelésre!
jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sürgős beutalóval kaptam sajnos ilyen sokára az időpontot én sem értem
jún. 30. 14:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Zero tunet. Mammografian derult ki. Manualisan negy orvos is alig talalta, nagy mell, igaz. Nem genetikusan orokolt.

Maga a picike invaziv rak egy nagy kiterjedesu mikromeszesedesbol kezdett kialakulni. Ezt a DCIS nevu 0.stadiumos allapotot meg nem is egybefuggo daganatkent kell elkepzelni, hanem elszort szemcsek.

Ha nincs a mammogram, mutet es majd kezelesek, akkor mondjuk egy hatfajas mar a tudo vagy csontattet miatt lenne.

jún. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Akkor menj vissza és ha kell verd ki a balhét, mert törvény van rá, hogy ilyen esetekben 2 héten belül meg kell kezdeni a vizsgálatokat. Nem véletlenül kaptál sürgős beutalót.
jún. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező,

ha 47 éves vagy, akkor már kellett hogy kapjál mammográfiára az állami népegészségügyi szűrésre meghívót (45 éves kortól, kétévente.)

Nem kaptál még ilyet?


Ahogy a 4-es írta, érvényben van egy törvény, amely szerint a daganatgyanús esetek kivizsgálását két héten belül meg kell kezdeni. Tehát nincs olyan, hogy majd 3 hónappal később vizsgálnak meg, MOST kell hogy megvizsgáljanak. Sürgősségi beutalót kérj a háziorvosodtól, vagy nőgyógyásztól.

Melyik városban laksz?


A csomón kívül még ezek az elváltozások is utalhatnak a betegségre:

[link]

júl. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sürgős van ráírva a beutalómra és el is küldtem emailbe úgy kaptam időpontot Jahn Ferenc korháztól telefonon nem szoktam elérni a mammographiat. De bemegyek személyesen mostmár.
júl. 1. 12:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Menjél és ne hagyd magad lerázni!
júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Sürgős beutalóval egy héten belül kéne hogy fogadjanak.

Megemlítheted, hogy betegjogi képviselőhöz fordulsz, ha nem történik meg időben a vizsgálat.


Ha a mammográfia és UH után szükség lesz még további vizsgálatokra, például CT-re (vagy MR-re), akkor gyors határidővel a budapestieknek ezt biztosítja a fővárosi önkormányzat:

[link]

júl. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos kommenteket!
júl. 1. 17:00
 10/11 anonim ***** válasza:
8. A "Sürgős" beutaló azt jelenti, hogy 24 órán belül fel kell használni. Amivel 1 (de ez igazából 2) héten belül, azt úgy hívják, hogy "Relatív Sürgős". És ehhez ne kell a Fővárosi Önkormányzat, ez mindenhol "alapból" így van.
júl. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!