Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérnyomásmérő miért ad ennyire...

Mildred kérdése:

Vérnyomásmérő miért ad ennyire különböző értékeket?

Figyelt kérdés
Először mérem 149 ,utána 131, kicsit később 124 , mi lehet a baj ? Utána is mértem többször 142 értékeket mér,pedig reggelente van,hogy 120. Még csak 27 vagyok

jún. 29. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A vérnyomás állandóan változik,tudnod kellene .
jún. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ennyire ?
jún. 29. 18:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Testhelyzettől is függ. Vérnyomásmérés előtt ajánlott 5 percet ülni, nem járkálni előtte. Ha te elmész a vérnyomásmérőért a szekrényhez, majd felteszed és már mérsz is, persze hogy magasabb lesz az eredmény, és csökken mihelyst egy picit megpihensz.
jún. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen csukóra rakható saccométered van, akkor az a fö ok. Én ezért vettem felkarra valót, as stabbilan mér.


1-esre annyit, hogy valóban vátozik, nekem volt 24 órás mérés, szabályos szinusz szerint emelkedett és csökkent napszakonként, de 3-4 k0zvetlen egymásutáni mérésnek nem volna szabad ugrálni. Max lassan mennek lefelé az értékek, mert leülsz, és nyugalmi helyzetben vagy a 3-4 mérés alatt.

jún. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kicserélem az elemeket lehet az a baj
jún. 29. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az, hogy mennyit mutat sok mindentől függ. Eleve ha ráfeszülünk, nagyon koncentrálunk, netalán idegeskedünk az érték miatt, rögtön mást fog mutatni. Befolyásolhatja fizikai aktivitás, folyadékbevitel, akár az időjárás is.

jún. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne mérd sokszor. A többi kérdésedből látszik, hogy szorongásos beteg vagy, emiatt lehet az, hogy raizgulsz arram hogy milyen szam lesz, emiatt felmegy.

tudom, sajnos nekem is volt igy, annyira féltem az zinfarktustol, hogy 5 percenként mértem

jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!