Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet screlosis multiplex?...

Ez lehet screlosis multiplex? Váltakoznak a tünetei?

Figyelt kérdés

Május első napjaiban ágyban fekve durva forgó jellegű szédülést tapasztaltam 2 hétig minden nap. Ezt az Epley-manőverrel sikeresen elmulasztottam, de az igazi probléma csak ezzel egy időben, illetve ezután kezdődött. Azóta úgy érzem, mintha hullámozna alattam a talaj, mintha egy óceánjáró hajón járnék, ami hánykolódik a nyílt tengeren. Általában a nap legnagyobb részében jelen van, de volt már 1-1 olyan hét, amikor nem tapasztaltam, majd hirtelen minden előjel nélkül visszatért ez az érzés. Ezek mellett gyakran bizsereg a lábszáram, de volt már 2 hétig tartó szemtikkelésem is, néha megfeszültnek érzem a láb és nyakizmaimat. Ez az érzés nálam nem erősödik fel plázákban, bevásárlóközpontokban, ugyanannyira rossz, mint előtte.


Jártam vele neurológusnál, illetve otoneurológusnál más eltérést nem találtak, ezért PPPD-t valószínűsítettek. A szemtikkelést és a lábszárbizsergést betudták a stressz/szorongás következményeként. Borzasztóan frusztrált vagyok miatta, a nap legnagyobb részében a gondolataim ekörül forognak. A legnagyobb félelmem, hogy ez nem is PPPD, hanem sclerosis multiplex, vagy valami hasonló komoly idegrendszeri betegség.

A neurológusom szerint ilyen tünetekkel nincs szükségem agyi MR vizsgálatra, de engem nagyon bosszant ez a periodikusság, hogy 2 hétig tart ez az érzés, majd hirtelen a semmiből eltűnik, majd előjön megint, illetve mivel tömeg/nagy terek nem fokozzák ezt az érzést, félek, hogy valami mással állok szemben.


Szerintetek ez lehet sclerosis multiplex ez alapján? Ti mit tennétek a helyemben.


21/F



jún. 28. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, nem jellemzőek arra ezek a fajta tünetek.
jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kifizetném maszekban, mert csak akkor nyugszol meg.
jún. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Otoneurológusnál és neurológusnál magán rendelésen voltam, államiban több hónap a várólista, addigra biztosan megbolondultam volna. MR vizsgálatra csak úgy el lehet menni, bármiféle orvosi ajánlás nélkül?
tegnapelőtt 11:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Magánellátásban nem fogják visszautasítani a pénzedet. Lehet, hogy kell előtte konzultáció neurológus szakorvossal, de ő vagy jóváhagyja, vagy ő lesz a plusz egyedik orvos, aki elmagyarázza neked, hogy miért nem szükséges, és a többediknek már el is hiheted.
tegnapelőtt 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Milyen fajta MR vizsgálatra lenne szükségem, agykoponya és agyi MR elég? Elég a natív MR, vagy kontrasztanyagos szükséges? Esetleg angiographia (MRA) is kell?
tegnapelőtt 17:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Pontosabb a kontrasztanyagos. Angiográfia nem kell. Nem arra való.
tegnapelőtt 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!