Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg, veseelégtelnséggel...

Cukorbeteg, veseelégtelnséggel. Vesém a cukorbetegség miatt részben működik csak. Nem szedi ki belőlem a káliumot állítólag. Igaz-e az, hogy az elfogyasztott paradicsomban lévő káliumot "semlegesíteni" lehet konyhasóval?

Figyelt kérdés
Hallottatok-e olyat, hogy a hozzám hasonlók sósabban esznek a kálium "semlegesítése" miatt? Kérem csak az írjon akinek közvetlen tapasztalata van. Válaszotokat köszönöm!

jún. 27. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztosan nem.
jún. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

"Alkalmazható szájon át vagy beöntés útján ún. ioncserélő gyanta, amely felszívja a káliumot és a széklettel távozik. Szükség esetén még gyorsabb megoldás a glükózt és inzulint tartalmazó infúzió, mellyel a kálium sejtekbe jutását érik el, így csökkentve a vér káliumszintjét."

(Webbeteg)


A konyhasó nem segít alapból se a veséknek. Én is voltam egy ideig vese beteg, sószegény diétát kellett tartanom. Akkor neked hogyan segítene a só? Csak terheles vele feleslegesen. Gondolkodj már 🙄

jún. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem segít a só!

Nézd meg legközelebb a labor leletedet. Nekem is gond van a vesémmel, de diétázom.


A Nátriumom épp majdnem az alsó határértéken van.

A Kálium kicsivel a felső fölött. Azért én bátran sózok.



A vérnyomásom korábban, télen és tavasszal csillapíthatatlanul magas volt, most meg annyira alacsony, 90-93 -max. 110 sokszor, ha beveszem a gyógyszett rá. Talán a vesám kezd jól működni a 45 grammos szigorú fehére diéta miatt.

jún. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!