Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az hogy heveny szívizom...

Az hogy heveny szívizom gyulladás, az mit jelent? Ezzel a betegségemmel orvosi szempontból a gépjárművezetői engedélyem, (amely B kategóriára szól) érvényessége megadható e?

Figyelt kérdés
jún. 23. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy valamilyen ok (pl. kórokozók, gyógyszerek, valamilyen más betegség miatt)begyullad a szívizom. Mivel heveny, gyorsan alakul és gyorsan gyógyul, vagy megy át krónikus betegségbe. Ha megtalálják az okát és azt időben kezelik, akkor remélhetőleg nem alakul ki szövődmény. Ilyenkor semmi akadálya a jogosítványnak. Ha szövődményesen "gyógyul", akkor a szövődmény jellegétől, mértékétől, kezelhetőségétől függ, hogy vezethet-e valaki.
jún. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszát! Azért kérdeztem meg ezt, mert a háziorvosom ezt mondta nekem.Eddig a kardiológus szakorvosom azt mondta, hogy kamrai tachycardia vagy pitvari fibrilato és fulter a diagnózis de ezek kimutatás nélküliek. Nem tudom ezek mit jelentenek? Kedden reggel felteszik a 24 órás holter készüléket rám, majd annak a kiértékelését követően tud konkrétumot mondani. A holter vizsgálat kiértékelése mennyi időbe telik?Az tény hogy 19 féle gyógyszert kell szednem naponta, már évtizedek óta.
jún. 23. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak nagy vonalakban: A kamrai tachycardia azt jelenti, hogy szapora a szívműködésed, de ez nem a normál helyről induló (pitvari sinuscsomó) ritmuszavar. A pitvarfibrilláció és flutter azt jelenti, hogy a szív időnként, vagy állandóan ritmustalanul húzódik össze, remeg és emiatt lelassul a vér keringése, ami vérrögök kialakuláshoz vezethet. A 24 órás Holter kiértékelése attól függ, hogy hány betegét kell kiértékelni. Egy kiértékelése nem hosszú idő. Aki gyakorlott, az meg tudja csinálni a számítógépes program segítségével 10-15 perc alatt. Egyébként sokan vezetnek ilyen ritmuszavarokkal, de csak a megfelelő gyógyszeres kezelés mellett.
jún. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a 3. válaszadónak a válaszát. Már évek óta járok a kardiológiai szakrendelésekre, a fenti diagnózisok, minden ellátási lapomon megtalálhatók, Viszont ezekre a diagnózisokra még a kardiológusom de a háziorvosom sem, egyáltalán semmilyen gyógyszert nem írt fel, jelenleg az Eliqulis 2X 5 mg ot, írt fel, amit szedek is, bár ez véralvadásgátló ha jól tudom.Soha semmilyen panaszom a szívemmel kapcsolatban nem volt.Korábban katéterezés történt, de az már rég volt.Azóta szedem a fenti véralvadásgátló gyógyszert. Kérdésem az hogy a fenti diagnózisokra kinek, és milyen gyógyszeres kezelést kellene adni? Kardiológus azt mondja a háziorvos, az meg azt mondja a kardiológusnak kell.Mióta a jogosítványomnak az érvényességének az ügye van, szerintem direkt, mondva csinált betegségekre hivatkozva akarják végleg elvonni a jogosítványom érvényességét.Nekem ez az érzésem, mivel soha a szívemmel nem voltak panaszaim. Most sincsenek.
jún. 24. 13:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Az egyik gyógyszer valamelyik alvadásgátló (nálad az Eliquis), mert a pitvarfibrillációs rohamok idején lelassul a vérkeringés, ami miatt vérrögök keletkeznek az artáriákban. Ezek a vérrögök eljuthatnak az agyba, ahol Stroke-ot, vagy a szívbe, ahol infarktust tudnak okozni. Ezt kell megelőzni az alvadásgátlóval. A másik gyógyszer lehet valamilyen szívritmusszabályozó. A 19 gyógyszer között van ilyen?
jún. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
jún. 24. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!