Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat hajritkulást???

Mi okozhat hajritkulást???

Figyelt kérdés
A hajam hónapok óta hullik. És szépen lassan kiritkult. Vannak napok amikor csak pár szál hullik. Diffúzan ritkult ki,fejteton és oldalt. Új hajszálak nem nőnek,ennek mi lehet az oka??? Vérkép teljesen jó. Eddig egyetlen dolgot találtak,egy nőgyógyászati kismedence gyulladást. Okozhatja e ez azt hogy nem jönnek új hajszálak? Vagy érdemes tovább mennem más irányba? 30/n

jún. 19. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyulladás okozhatja, igen. Az kezelve van?


De még sok más dolog is okozhatja, például fogászati góc, pajzsmirigy betegség, gyulladásos betegségek (pl. bél vagy mandula), vashiány, cinkhiány, fejbőrön gombás fertőzés, valami allergia, esetleg erős trauma/stressz.


Endokrinológushoz érdemes fordulni, részletes kivizsgálásra. Meg egy fogászati csekkolás sem árt, biztos, ami biztos. Ha ott semmit sem találnak, irány egy bőrgyógyász. Ha ott sem, akkor gasztroenterológus, allergológus.


Mielőbb meg kell találni és kezelni a problémát, mert a haj 3-6 hónap, mire visszanő, rengeteg idő.

jún. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fogászaton nem találtak semmit. A kismedencei gyulladást elkezdték kezelni március végén de úgy érzem hogy nagy valószínűséggel nem múlt el a gyulladás. Csak nem tudom hogy mindenkepp az okozza e a hajritkulást vagy másféle is elinduljak.
jún. 19. 20:27
 3/4 A kérdező kommentje:
De lehet az hogy a gyulladás miatt ilyen mértékben leáll a haj növekedés? Teljesen belátni már a hajszálak közé fejteton...
jún. 19. 20:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyanez a problémám. Jelenleg góckutatáson vagyok.

Szedem a Hairclinic-et. Szerintem nem használ. Meg írt a bőrgyógyász hajszeszt.

jún. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!