Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegség a láb önkéntel...

Milyen betegség a láb önkéntelen mozgása és elég durva combizomfájdalom?

Figyelt kérdés

Egész éjjel megőrültem már, arra ébredtem, hogy térdtől lefelé (lábfej is) mozgott a lábam és nem tudtam mit kezdeni vele, és ehhez még a combizmom is nagyon fájt (de ez nem mozgott).


Mi ez a betegség és lehet vele bármit kezdeni?



jún. 10. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Magnézium hiány.
jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugtalanláb szindróma. Ha genetikai az eredete semmit nem lehet vele kezdeni, amúgy neurológus. Van rá dopamin, azzal kezelik.
jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

egyszer kb 5 éve már volt ilyen, de csak pár, és akkor azt írta a neurológus, h szedjek Rivotrilt ha gyakoribbá válna. de aztán nem szedtem.


ezt a dopamint még nem mondták, de és azzal legalább eredményesen lehet kezelni?

jún. 10. 12:44
 4/10 A kérdező kommentje:
ja és a nyugtalan láb szindróma összefügg a combizomfájdalommal? egyszerre volt a kettő, szóval nem állandóan fájt, viszont pár óráig nagyon ...
jún. 10. 12:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Gondold el, én 300-szor rúgtam, mozdultam meg egy éjjel, nem kifárad a láb? Mivel nekem genetikai nincs megoldás, de sokszor fáj a combizmom. Elvileg a dopamin az, amit erre adnak, de ki kell vizsgáltatni előbb magad, alváslaborban.
jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hát én nem tudom, hányszor rúgtam, mert inkább mintha egy folyamatos mozgés lett volna, amit nem tudtam irányítani, de így számszerűen nem tudom. inkább az, hogy órákon keresztül ment és borzalmas érzés.

és ha genetikai akkor neked nem is használ a dopamin se?

na meg lehet ez más is, mint genetikai?

jún. 10. 13:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Alváslaborban diagnosztizáltak, én se tudtam mit művelek éjjel. Ahogy írtam, lehet genetikai és neurológiai. Ez utóbbira hat a dopamin.
jún. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jaa, én azt hittem, hogy a neurológiai ok a genetikai eredetű.
jún. 10. 13:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha valami genetikai eredetű akkor az öröklött. Nekem apám volt nyugtalan lábas.
jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem, de akkor a neurológiai ok mit jelent? mi nem stimmel neurológiailag? bár ha dopamint adnak rá, akkor gondolom, kevés dopamint termel a szervezet?
jún. 10. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!