Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 6eves kislànyomnak minden nap...

6eves kislànyomnak minden nap faj a hasa. Laktozerzekenyseg lehet?

Figyelt kérdés
A gyorsteszt mennyire megbízható? Lattam, hogy lehet kapni patikaban ilyen gyorsteszteket. Par hete mondja a lányom, hogy faj a hasa. Minden nap mondja… eddig nem is gondoltam erre, de a hasa is eleg surun megy mostanaban. Eleg sok tejeset eszik kiskora ota, nagyon szereti a tejtermekeket. Szoval hova es merre induljak el ezugyben? A gyorstesztet erdemes megcsinalni neki?
máj. 19. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Lehet. De az is lehet, hogy a világon semmi baja nincs, csak mondjuk nem akar oviba/suliba menni
máj. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos választ….
máj. 19. 12:09
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Hiába vagy cinikus, simán lehet hoyg ennyi a probléma.
máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Beutalóval gyermek gasztróra.
máj. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sokat fájt a hasam oviban, suliban. Utáltam mind a kettőt......
máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Első körben elvinném háziorvoshoz, ő tudja, hogy ezekkel a panaszokkal hova érdemes beutalót adni. Nem adnám a fejem otthoni öndiagnózisok felállítására, nem vagy szakember. Egyébként nekem egyből az ugrott be, mint az első hozzászólónak. Hat évesen az ember nem látja át az összefüggést a testi-lelki dolgok között. Simán lehet, hogy valami olyan történt a suliban vagy oviban, nem tudom melyikbe jár a gyerek, hogy izgul és fél belépni az épületbe. Ezért kezdett el testi tüneteket produkálni. Ha csak magamra gondolok, ahány vizsgám volt az egyetemen, vagy valami fontosabb meeting a munkahelyen, mindig hányingerem volt előtte és jöttek a gyomorpanaszok. Gyerekeknél hasonló a helyzet. Próbálj picit többet beszélgetni vele erről és ne zárd ki ennek a lehetőségét egyből.
máj. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is siman lehet lelki, idegi dolog a gyereknel. Utana kell jarni. De szerintem a tobbiek sem arra gondolnak h lusta a gyerek es csak kitalalja h ne kelljen oviba vagy suliba menni, hanem hogy valami ovodai/iskola dolog valtja ki. Pl en anno egy ovoneni miatt kaptam

allandoan hasmenest mert feltem tole es 150 ev volt mire ki tudtak huzni belolem mert nem mondtam el. Foleg mert a tobbi gyerek nem felt tole, csak en. Abszolut barmi okozhatja. Remelem hamar ki tudjatok deriteni!

máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"De szerintem a tobbiek sem arra gondolnak h lusta a gyerek es csak kitalalja h ne kelljen oviba vagy suliba menni, hanem hogy valami ovodai/iskola dolog valtja ki. "


Így van, csupán a kérdező látott mást bele. 1. és 3. voltam

máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as te sem fogalmaztal a legjobban. Mert ez nem azt jelenti h a gyereknek “a vilagon semmi baja nincs” hanem pont azt h nagyonis van baja, csak nem szervi, hanem valamilyen lelki eredetu.


De kerdezo amugy otthon is lehet problema, nem csak az ovodaban/iskolaban. Nalunk otthon volt problema es azert feltem az ovonenitol mert valahogy kivetitettem ra es ezert volt hasmenesem mindig mikor mennem kellett. Annyira hogy azota is rosszul leszek ha egy olyan tipikus ovodai epuletet meglatok, pedig nem is ott volt a problema, hanem otthon a csaladban. (Apam ivott es mindig balhe volt otthon)

Tenyleg az a baj h millio dolog okozhatja a gyereknel, abszolut barmi. 😞

máj. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igaz, 9, valóban nem fogalmaztam tökéletesen
máj. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!