Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Köhögésre tényleg jó, ha...

Köhögésre tényleg jó, ha disznózsirral bekeni az ember a mellkasát?

Figyelt kérdés

2024. jan. 11. 14:41
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Ekkora ökörséget se hallottam még.

Nagymamám sem csinált ilyet soha pedig Ő még hisz ezekben a régi "orvoslásokban" de ilyet még soha nem mondott Ő sem, pedig tanyasi lány volt annak idején.

Ő max gyógynövényekkel szeret ilyen praktikákat véghez vinni.

2024. jan. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést követem, mert én 23 éves vagyok, de az anyám mai napig a zsíros kenéssel zaklat, ha köhögök.
2024. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Egyénenként változó. Nincs mese ki kell próbálni.Piros paprikát és borsot se felejts el magadra szórni.
2024. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, de inkább vigyen el a mentő, minthogy még egyszer valaki bekenjen...
2024. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

😂 Én olyan, de olyan beteg voltam egyszer, hogy bármit megtettem, csak múljon a köhögés, mert se a kétféle antibiotikum, se semmilyen nyákoldó, kötető vagy köhögéscsillapító nem segített. Amit valaha neten olvastál a köhögésre házi praktikákról, én mindent kipróbáltam akkor, és 3 hét után enyhült. A disznózsírt is.


De hogy végül mi volt az, ami segített, nem tudom.

2024. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Anno, gyerekkoromban majd megfulladtam a görcsös köhögéstől, akkor anyukám bekente a mellkasomat zsírral, arra száraz ruhát tett, hogy ne kenje össze a pizsamámat. A fejem alá magas párnát tett, és valóban teljesen megkönnyebbültem, sőt, át tudtam aludni az éjszakát. Hogy a zsír, vagy a magas fejpárna, esetleg mindkettő segített-e, ma már nem tudom. Akkoriban még jóval kevesebb gyógyszert szedtünk, Triaseptyl, kalmopyrin és köptető volt a repertoár. Még egy gyógymód dívott a meghűléses betegségekben, a gőzölés. Forró kamilla felé hajoltunk, a fejünkre törölközőt tett anyukánk, és nyitott szájjal belélegeztük. Orrdugulást remekül megszűntette. A kamillatea volt még az egyik legelterjedtebb gyógymód, gőzölés mellett teaként gyomor-bélroblémákra, hidegen gyulladt szemre, stb. alkalmazták.
2024. jan. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Anyunak(65 éves) a mama mindig zsírral kente be a mellkasát, ha köhögött. Hogy volt- e hatása , arra már anyu nem emlékszik 🙂.
2024. jan. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

7.

Akkor nem volt.

2024. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
16%

Öreganyáink még tudtak ezt-azt, amit a mai ember már - a gyógyszeripar nyomására - elfelejtett. A szomszédasszonyom pl. egyből rohangál a patikába, ahelyett, hogy inhalálna egyet, mielőtt kemikáliához folyamodna. 60 évvel ezelőtt, megelőzve az iskolaköteles koromat, anyámék gyakran lepasszoltak a vidéki nagyszüleimhez, és mivel napközben többet voltam a közeli erdőben, mint otthon, nemegyszer szükség volt különféle praktikákra. Pl a kérdésben szerepelő zsíros pakolásra. És bizony, nagyon is hatékony volt! Mellesleg nem is volt a közelben patika, az éléskamra legfelső polcán voltak különféle házilagos "patikaszerek". (Némelyik irgalmatlanul büdös.) Darázscsípésre, zúzódásra, nagyfater köszvényére, fejfájásra, női bajokra, stb. Egyik-másik gyógymódtól mai városi gyerek sikítófrászt kapna. A vérző sebet, vagy horzsolást pl. a kutyával nyalattuk tisztára, aztán a padlásról szedett jó kövér pókhálóval borogattuk.

Csak mellesleg jegyzem meg, hogy eleinte a gyógyszertári készítmények, pirulák is ugyanazokból a gyógynövényekből készültek, amit a népi gyógyászat fedezett fel, és alkalmazott évezredeken keresztül. Szóval nem kéne fanyalogni, ha utunkba kerül egy-egy feledésbe merült elementum.

2024. jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem gyógyít, de enyhíti a tüneteket, lévén a zsír segít melegen tartani a mellkast, ami serkenti a vérkeringést, és ezáltal enyhíti a köhögést. Emellett a zsírréteg egyfajta védelmet nyújt a bőrön, ami hosszabb ideig tartó hőt biztosíthat.
okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!