Szívroham, szív probléma?
1 vagyok: a hirtelen fellépő mellkasi fájdalomnak számos oka lehet, melyek közül több életveszélyes, és akár nem is jár olyan heves panaszokkal. Újra csak azt tudom tanácsolni, keresd fel a legközelebbi SBO-t, ahol ezen okok közül pl. két életveszélyest, az infarctust és a tüdőembóliát egy laborral fél óra alatt kizárnak, képalkotóval az aortadisszekciót szintén, aztán lehet töprengeni azon, hogy mi a pontos oka. Nem kötekedésből írom, volt már, hoogy ügyeletre saját lábán bejött egy 37 éves hölgy hozzám, hogy pár órája fáj a gyomra, egyébként refluxos, de ez most más jellegű fájdalom. Az EKG-n akkora alsó fali infarktus ábrázolódott, hogy a kardiológia, akinek referáltam, nem hitte el, hogy a saját lábán bejött.
Ugyanilyen volt (ismert refluxos ffi, jó ált. állapotban), akihez ájulás és hasi panaszok miatt mentőt hívtak. A mentőorvos sejtette, hogy kardiális eredetű a panasza, annak megfelelően gyógyszerelte és adta át a sürgősségin, ahol negatív EKG-val, reflux diagnózissal 1 óra múlva hazaküldte a vizsgáló mentőtiszt (nem orvos!), majd 2 óra múlva visszament a mentő letakarni... :-((( Mondjuk, ez véleményem szerint vétkes gondatlanság, mert labort nem nézett a SBO-n szolgáló mentőtiszt, a troponin azonnal jelezte volna az infarktust. Mondjuk, a család nem jelentette fel, így elsikkadt a dolog. De ez szerencsére nem általános, nem az ördögöt akarom a falra festeni, de orvosként mondom, a mellkasi panaszt vegye komolyan mind a beteg, mind az orvos, mert nem véletlenül született olyan megnevezés régebben, hogy silent infarctus.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!