Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vakbélgyulladás lenne?

Vakbélgyulladás lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok 33 éves nő vagyok, szerda óta fáj az alhasam jobb oldalon, éles szúró fájdalom,nyomásra fájdalmasabb,a mensesem csütörtökön jött meg de én vakbélre gyanakszom, voltam hasi ultrahangon ott mindent rendben találtak,még annyit hogy a fájdalom néha enyhül,valamikor állóhelyzetben máskor ülőhelyzetben ,menjek be egy kórházba hátha kivizsgálnak?szerintetek mitől fájhat?

2023. ápr. 16. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Engem elküldtek az sztk ból hasi ultrahang után haza, hogy semmi bajom este már annyira fájt hogy elmentem a honvéd kórház sürgősségire várakoztam vagy hat órát mire foglalkoztak velem aztán vittek azonnal az osztályra majd pár óra múlva műtöttek is vakbéllel.
2023. ápr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom alapján az ultrahangot könnyű félrenézni. Tovább kell keresni az okot.


Ennyiből nem lehet tudni az okot: pár éve nekem is volt ilyen panaszom, de lehetett tudni, hogy epekövem van. Az ultrahangon meg az látszott, hogy az epehólyagom megnyúlt a vastagbél felé. Az összes orvos végigjárt rajtam, és nem tudták mi van. Amikor elmondtam, mit láttak az ultrahangon, az egyik orvos válasza: olyan nincs.


Hát, a CT-szerint mégis volt, és az epehólyag rátapadt a vastagbélre, ezért volt ott a köldök mellett fájdalom. De ezt még a két hónappal korábbi ultrahangon se látták.


De ez csak egy lehetőség azok közül, ami a Te esetedben lehet.

2023. ápr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Simán lehet vakbél.

Az a baj, hogy az orvosok többsége szerint csak akkor van vakbélgyulladás, ha a beteg vonyótva nyüszít a fájsalomtol, es a hasizma már görcsben van.

Amúgy az már nem a gyulladás, hanem az azt követő perforáció, amit életveszélyes megvárni. De szeretik megvárni...

2023. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!