Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges idegösszeomlás?

Lehetséges idegösszeomlás?

Figyelt kérdés

Két hete teljesen megváltozott minden. Korábban is voltak hipochondriás tüneteim, elég komoly pánik időszakok is, de jártam terápiára és megtanultam a gondolatokat kezelni. 2 éve egy-két kisebb dolgot leszámítva nem is volt semmi. De két hete beteg lettem, nem is gondoltam semmi különösebbre, mint vírus, de egyre lassabban múlt el és egyre több tünet jelent meg.


(persze ezeket valószínű, magam generálom, de az agyam olyan állapotba került, ahol képtelen reálisan látni a dolgokat)


Első hét után már kezdődött az iszonyatos pánik, hogy rákos vagyok, meghalok stb. Természetesen az olvasgatás is, ami a lehető legrosszabb, tudom. Az alkoholba menekültem a pánik elől, aludni se tudok nélküle, és hajnalba ha felriadok egyből iszonyatosan szorongok, majd már reggel is iszok és csak várom, hogy elteljen a nap, hogy este szintén ezt tegyem, amíg nem tudok elaludni. Napközben a síráson a szorongáson és az olvasgatáson kívűl, semmit nem csinálok. Korábban nem voltam naplopó, tanulok, alkalmi munkákra járok.


Múlt héten voltam mellkas röntgenen, ma pedig 4:40-kor felriadtam, iszonyatosan rosszul voltam, és rohantam sürgősségire, ahol ismét mellkas röntgen illetve teljes vérkép, ami szerencsére/természetesen teljesen negatív, a vérképbe még egy apró hiba sem volt.


Természetesen most sem tudtam megnyugodni “mert mi van ha még nem látszik stb.” Teljesen tönkreteszem magam már. Keveset alszok, étvágyam nincsen és egyre rosszabban vagyok, ami főleg az alkohol és a rengeteg szorongás miatt lehet.


Nem sajnáltatásból írtam ezt, tudom, hogy elég szégyenletes, de bekerültem egy olyan mély gödörbe amiből az én elcseszett agyammal nem tudok kijönni.


Tanácsokat szeretnék kérni, hogy szerintetek mi lenne a megoldás? Nekem úgy tűnik, hogy érdemes lenne visszamenni terápiára, csak sajnos ha jól tudom felnőtt korban már fizetős, ez igaz? Én 20 éves vagyok és 17 éves koromban jártam akkor még ingyenesen, beutalóval.


Valakinek esetleg valami tanács?


2023. febr. 28. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pszichoatrian van pszicholigus is, ami ingyenes.

Vagy a Semmelweis pszichoterapias intezetet lehetne megprobalni.

2023. febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi értelemben nincs olyan, hogy idegösszeomlás, mert az azonnali halált jelentene. Neked egy súlyos pánikos epizódod/időszakod van. Lényegében generalizált szorongás, amit a súlyos hipochondriáddal tartassz fent. részletekben most nem megyek bele, de lényegében az amygdaládat folyamatos feszültségben tartod. Ez a rész az agyban ami felelős a félelem érzetért. Hasonlattal élve, mintha a tábortüzet folymatosan benzinnel locsolgatnád.

Nyugtató elvonás után voltam ilyen állapotban. Mondhatnék tippeket, de ez így neten keresztül kevés lesz. Kombinált gyógyszeres és kognitív terápiát ajánlanék. Akár kórházi befekvéssel.

És egy személyes jótanács: Mindenképpen számolj le ezzel a hülyeséggel, mert 1.éveket el lehet vele b&szni. 2. Valódi betegségeket is ki lehet provokálni a pánik-hipochondria kombóval. Pl magas vérnyomás, infarktus, gyomorfekély, krónikus neurózis, stb.

2023. febr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2 köszi neked is, kognitíven voltam korábban, keresek egy újat akkor megint. mikor első alkalommal volt ilyenem akkor én is szedtem nyugtatót és anti-depresszánst is. szerencsémre, nekem sikerült lejönni mindkettőről egyik napról a másikra. (mondjuk nem is éreztem olyan nagy hatást) az alkohol sokkal jobban tompítja az érzéseket nálam, csak persze tönkre teszem vele az idegeim meg a testem is.:/

2023. febr. 28. 14:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne csináld már ki magad ilyen hülyeségekkel. Vedd már észre, hogy ezek a tünetek csak az agyad szüleményei, nincs neked semmi bajod, hogy a jó Isten áldjon már meg!! 20 éves vagy, bulizni kell, dugni, kavarni, nem pedig ilyeneken gondolkozni. 😑😑😑

K. rva egyszerű: szard már tele az egészet, engedd el magad, lazulj, zabálj, a netet meg felejts el, kb a kislábbujj fájdalom okára is csontdaganatot fog írni.

2023. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4 köszönöm, jót nevettem végre,

igazad van teljesen, nagyon elhagytam magam..

2023. febr. 28. 14:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy kirántottalak egy picit belőle. Egyébként én is hipochonder vagyok, de ha kívülről nézem magam, akkor nagyon nevetséges tudok lenni. Volt már képzeletben infarktusom, mindenféle daganatom, trombózisom, stroke-om, szóval borzasztó, de amúgy sem neked sem nekem nincs semmi bajom 🤪
2023. febr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

sajnos most megint rosszabb, csak gondoltam leírom ide is a gondolataim, hátha segítenek. tegnap este ismét nagyon rosszul voltam.. forró test, fájdalmak stb. nyilván már megint este bontottam a söröket majd nézegettem sorozatot, videókat hátha elterelik a figyelmem. valamivel talán jobb is lett.


éjfél körül tudtam elaludni, pedig már tegnap is 4:40-kor keltem, sikerült aludni kb. 3-ig, majd néha még visszaaludtam, de 5-kor már fent voltam véglegesen. iszonyatos szorongás, rosszullét újra. megittam két sört egyből, pont mint egy alkesz, most valamivel jobb, érzem, hogy tudnék aludni is, de valamiért az agyam képtelen rá.


nagy szükségem van arra a terápiára tényleg, mert ez már nagyon nem normális:/

2023. márc. 1. 07:08
 8/9 anonim ***** válasza:

nem vagy amúgy hisztamin érzékeny? benne vagyok egy ilyen hisztaminos csoportba és olvastam már, hogy valakinél hasonló tünetek voltak

nézz utána

2023. márc. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem hiszem, korábban sem volt hasonló érzékenységem vagy allergiám de most utánna olvastam ennek és nem nagyon egyezik azzal ahogy érzem magam. tényleg egyre kilátástalanabb a helyzetem..
2023. márc. 1. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!