Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen hosszú a Pilionidális...

Milyen hosszú a Pilionidális ciszta teljes gyógyulása műtét után?

Figyelt kérdés
Augusztus 13. volt egy pilionidális ciszta műtétem a fenekemnél,nyÍlt sebbel kezeltek 2-2.5 hónapig majd mondták hogy nem kell kötözésre járnom tovább,az után volt egy nagyobb seb repedésem,kicsit nehezebbet emeltem a földről,voltam orvosnál,kiirtak egy sprayt,és kb ennyi volt,és mondták hogy kötözzem otthon,ne járjak ambulantba.azóta 2x csak a bőr repedt fel picit,és vérzett,de semmi komolyabb..1-2 hetente van borotválva,és minden 2.nap törölgetem hidrogénnal és nedves zsepivel,időváltozáskor szokott fájni ami gondolom normális.Előre köszönöm a válaszokat

#orvos #ciszta #műtét #gyógyulás #Pilionidális ciszta
2023. febr. 25. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:
A pilonidális ciszta műtét utáni gyógyulási idő általában körülbelül 6-8 hét. Az Ön esetében azonban a seb repedései miatt további időre lehet szükség a teljes gyógyuláshoz. Fontos, hogy a sebet tisztán tartsa, és kövesse az orvos utasításait a kötözés és a sebápolás tekintetében. Ha bármilyen fájdalma vagy kellemetlen érzése van, érdemes azonnal konzultálni az orvosával. További információkért és tanácsokért javaslom, hogy forduljon orvosához.
2023. febr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
csak időváltozáskor fáj. a műtét után nyÍlt sebem volt.kb tojás méretű
2023. febr. 27. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!