Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez cukorbetegség lehet?

Ez cukorbetegség lehet?

Figyelt kérdés

115 kilós, 190 cm magas, 23 éves srác vagyok. Mozgásszegény életmódot élek mióta az eszemet tudom és hát.. jó dagadt vagyok mondjuk ki.

Egy ideje megnőtt a szomjam és éjszaka a szokásos 1 pisilés helyett akár 2-3-szor is kimegyek. Van hogy nem tudok 5 óránál többet aludni egyszerre és muszáj fent lennem hajnalban 2-3 órát, hogy vissza tudjak aludni. Mindenem viszket folyamatosan és ma megjelent ez a szuperéhség is. Hiába eszek, ugyanolyan farkaséhes maradok. Egész nap korog a gyomrom és éhes vagyok, hiába ettem. El is kezdtem szédülni ma. Nem akarok cukorbeteg lenni, de minden jel kezd arra utalni :(



2023. jan. 18. 23:40
A kérdező szavazást indított:
Cukorbetegség
nem cukorbetegség
5 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg mindenképpen, ne várj vele!
2023. jan. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy lehet ezt megnézetni? Mert a magyar eü-t ismerve ha kérek időpontot rá, max 2060-ra kapok szerintem. Vagy ez prioritás?
2023. jan. 18. 23:49
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Háziorvos egyszerűen megnézi, asszisztens is akár. Háziorvosi rendelőkben is jobb esetben van cukormérő, csak egy tűszúrás. De ha el akarod kerülni őket, vehetsz is egy mérőt, csak ugye az pénz. Vagy magánúton.
2023. jan. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Beszéljél a háziorvosoddal hogy utaljon be egy vérvételre. Ott minden ki fog derülni, többek között ez is.
2023. jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Uh, rühellem a háziorvosom... Amikor kértem tőle ADHD-ra beutalót csak kinevetett... De oké, felhívom holnap, mert már nagyon zavar, hogy megint farkaséhes vagyok, pedig nem rég ettem. Egész nap korog a gyomrom, mint egy medvének.
2023. jan. 18. 23:57
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki a tüneteidet, de ne azzal kezdd, hogy cukros vagy, hanem csak sorold el mik a panaszok és vizsgálja ki. Az én dokim is elküld ha megmondom neki hogy szerintem ez meg az vagyok meg milyen betegségem lehet, azt nem szeretik. Csak mondd el amiket leírtál itt és hogy egyre jobban zavarnak. Tudni fogja.
2023. jan. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2023. jan. 19. 00:04
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerinted hívjam fel vagy menjek be személyesen?
2023. jan. 19. 00:05
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még mindig először telefonálni kell időpontért, és úgy mehetsz. Nem tudom, nálatok hogy van a háziorvosi szabályzat a covid óta. De ha elmondod a panaszaidat, lehet egyből fogja is a tűt és megnéz, vagy pedig a beutalóra ugye szükséged van, tehát a személyes jelenlét mindenképpen kell majd.
2023. jan. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nálunk sorszámos a dolog, már légúti fertőzéssel is mennek be oda, bár akár 3 órát is várhatsz mire sorra kerülsz.
2023. jan. 19. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!