Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen olyan betegségek...

Milyen olyan betegségek vannak, amik miatt munkaképtelen leszel, de kívülről semmilyen jele sincsen?

Figyelt kérdés
A szklerózis multiplex pl. ilyen? Vannak más ilyen betegségek is? Ötletek?
2022. nov. 1. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Munkaundor.
2022. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom én is. Csak sose ezt mondják, hanem a fenti típusú betegségeket...
2022. nov. 1. 17:55
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

Én inkább olyannal találkoztam (le is leszek pontozva), amikor anyukák a gyerekkel takarózva nem mennek el dolgozni. Akár egészséges, akár beteg nagyon jó kifogás.

Egy ismerősöm azért nem megy dolgozni, mert van 2 iskolás gyereke és nem tudná ellátni a háztartást plusz a gyerekeket, ha eljárna dolgozni. Nincsenek túl jól eleresztve anyagilag.

A sógornőm a beteg gyerekre hivatkozva nem megy dolgozni. A gyerek napi 6 órát iskolában/fejlesztőben van. Amikor a tesóm mondta neki, hogy a suli szomszédságában lenne neki egy 4 órás munka, akkor totál kiakadt.

2022. nov. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
3-as az igazságért le lett pontozva. Pedig igaza van. Nem kicsit.
2022. nov. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Gondolom azért pontozták le, mert marhára nem a kérdésre válaszol.

Egyébként meg, nekem is van gyerekem, és egyetértek vele, hogy marha sok meló, szerintem a bölcsi kényszermegoldás annak, akinek kell a pénz. Később meg attól függ mik az igények. Főzni, tisztán tartani a lakást, szervezni egy család életét igenis rengeteg meló, iskolás gyerekek mellett is. Az megint csak egy kényszerhelyzet, ha kell a pénz, akkor ezek estére vagy hétvégére maradnak, és mástól veszik el az időt. Nem az a kategória, amikor valaki csak "beteget" jelent és eldobja magát minden másra meg ott a sok lúzer (általában) a családban, aki majd megoldja helyette.

Én mondjuk vissza akarok menni majd dolgozni, de lazábban, mint eddig (home office vagy kevesebb munkaidő, nem annyira stresszes munka), de jó tudni, hogy sokan azt fogják rólam gondolni, hogy "takarózok" a gyerekekkel meg a háztartással.

2022. nov. 1. 19:46

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!