1.)A belélegzett nehézfémek (Ni, Co) kivezetésére létezik alátámasztott megoldás? 2.)Illetve kimutathatók mennyi van összesen a szervezetben?
Néhány kineziológiai oldalt találtam akik szerint a chlorella alga képes ezeket kivezetni. Bár ez azt hiszem orvosilag is igaz.
A vér és pisi teszt úgy tudom csak a közelmúlt terheléseit mutatja.
A Dr. Voll-féle elektroakupunktúrás állapotfelmérés, a Kineziológiai izomteszt (tesztampullákkal) pedig kicsit érdekesen hangzik számomra, hogy működjön.
A belélegzett fémek lassan szívódnak fel a szervezetbe, sokáig a tüdőben ragadnak. A jelentős részük sose oldódik be. Ami mégis bekerül a szervezetbe általában a zsírszövetekben, csontokban tárolódik illetve a haj és a körmökben is megjelenik, utóbbiakkal kikerül a szervezetből.
Az hogy a különböző algák és tengeri fű képes kivinni ezeket a szervezetből pedig nem igaz. Az tény hogy ezek a növények jelentős mennyiségű kelátképzőt tartalmaznak, amik képesek fém ionokat magukhoz kötni, viszont ezek az anyagok nem találkoznak a nehézfémekkel. Ha belegondolunk ugye ezek a fémek nem az emésztőrendszerben vannak, mert ha ott lennének akkor semmi gond nem lenne mert kiürülnek. Viszont mivel ezek nem ott vannak a és a kelátképzők meg nem képesek elhagyni az emésztőrendszert ért nem tudja megkötni a fémeket.
A régebbi kitettségeket főleg hajból lehet kimutatni.
Az ilyen elektroakupunktúrás varázs kezelések pedig csak pénzlehúzások nem érnek semmit.
Nagyjából hasonló válaszokra számítottam és teljesen egyetértek veletek. Ami bent ragad gondolom később következményekkel járhat, a gáz viszont, hogy nem találtam tényekkel alátámasztott, varázslat-mentes kivezetést.
Vérből oké kitisztul, 25-30 óra a feleződés ideje, de a tüdőben ez később bajt okozhat szerintem. Remélem 1 évnyi kitettség nem küld temetőbe később, nem okoz elváltozást ami bentragadt.
Ti esetleg ennek a "működési mechanikáját" ismeritek esetleg? Ha megszűnik a kapcsolat az anyagokkal, 20-30 év után beérik a tüdőbetegség, rák, vagy csak simán bennem lesz és viszlát?
Mindegyik más formában mérgez. Viszont általánosságban elmondható hogy nem aktív mérgek. Tehát nem önmagukban gátolnak valamilyen testi funkciót. Hanem valamilyen másodlagos hatásuk van. Általában a gond abból ered hogy a szervezet összetéveszti egy másik elemmel és megpróbálja felhasználni ez minden fémnél eltérhet. Vannak olyan enzimek vagy folyamatok a szervezetben amik igényelnek adott fémeket, viszont a szervezet tévedésből felhasználhat egy nem megfelelő fémet. Ilyenkor az enzim nem lesz üzemképes, ami súlyos következményeket okozhat. Vagy mondjuk egy ilyen fém kitaszíthat más fémeket a vegyületeikből, például a vasat a hemoglobinból.
Emellett a gond része is hogy mivel ezek a fémek máshogy viselkednek mint amihez a szervezet alkalmazkodott a vese egyszerűen nem tudja kiszűrni őket, ezért huzamosabb ideig a szervezetben maradnak és újra felhasználódhatnak rossz enzimek előállítására. Idővel ezek lerakódnak az csontokba, zsírba, hajba ahol akár életünk végéig ottmaradhatnak (nyilván a hajnál ez nem áll fent). A lerakódás után már viszonylag ártalmatlanok, csak ha kiszabadulnak akkor újra károsítani kezdenek.
@4 " Felezési időről csak izotópok és önmagától bomló anyagok esetében beszélünk."
Van biológia felezési idő is, ami azt méri hogy egy adott vegyület mennyisége mennyi idő alatt távozik a szervezetből. Így ezt jól használta a kérdező.
Értem, szóval a terhelést követő x idő után a vérrel, vizelettel kiürül, ami pedig bent ragad, az valószínű leragad a csonton, zsírokban. Amely részecskék a belső szervekben - jelen esetben tüdő - rakódik le, az önképzavarossá teszi a szervezetet, rossz kiválasztásokat okozhat. Ha pl 20-30 év eltelik, lesznek amik ugyanúgy ott maradnak, de nem feltétlenül borítják fel a szervezetet. Ezt sikerült levonnom az írásaitokból, amit köszönök.
A hajból kimutatás gondolom érdemes 1-2 évvel később, miután a vérből többnyire távozott, és így csak a lerakódottakat mutatja. Ez mennyire hülye ötlet? Esetleg ismertek nem humbuk kivezetési módszert? Neten Dunát lehet rekeszteni belőle, csak orvosiból, célirányosan nincs.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!