Van erre esély?
Kérdésem csupán elméleti, kíváncsiságból ered.
Tegyük fel, hogy az emberi faj nem pusztul ki, és tovább tudunk élni ezen a bolygón.
Több ezer/több tízezer/esetleg több százezer év múlva van rá esély, hogy az evolúció során kialakuljon egyfajta "immunitás" pl. a fogak és a látás romlása ellen?
Esetleg a rengeteg szív- és érrendszeri betegség miatt nagyon sok ezer év múlva már fog annyit fejlődni az emberi test, hogy az ilyen rossz életmódból adódó betegségek sokkal nehezebben alakulnának ki?
Technikai civilizációban, természetes evolúció során nem.
Az evolúció arról szól, hogy valamely tulajdonság előnyös a szaporodás szempontjából. Egy technikai civilizációban a természetesen ellenállób fogak, meg tartósabban megmaradó látás nem ilyen.
Nagyobb esélyt látok arra ,hogy inkább mesterségesen fogjuk ilyen irányba faragni a génállományunkat vagy csak simán utólag tudunk alakítani magunkon mintsem természetes úton alakuljanak ki ezek. Vegyük példának a romló fogakat. A fogak nem igazán tudnak regenerálódni de ha valakinek megromlanak akkor simán elmegy fogorvoshoz. Mondjuk az az x ember különösen hajlamos a fogromlásra, olyan génjei vannak amitől neki az átlaghoz képest is romlandóbbak a fogai. Viszont a fogorvoshoz járás következtében simán továbbadhatja a “romlandó fogak” géneket. Persze az ősidőkben a fiatalon romló fogazat felérhetett egy koporsószöggel, de ma és a jövőben ez már nem akkora probléma.
Természetes úton akkor tudna kialakulni ha a tartósabb fogakkal élők szaporodási előnyben lennének a kevésbé tartós fogúakkal szemben. Viszont ha valaki mesterségesen javítja a fogazatát akkor végső soron mit számít? S ezt a sémát nagyjából a többire is rá lehet húzni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!