Szedem a gyógyszereket amiket felírtak, iszom a Colát is( elvileg jó a hányingerre) de nem használ semmi. Mit tegyek mert már elviselhetetlenül rosszul vagyok?!
Nekem a Dedalon és B6 vitamin használt. A kólánál a lényeg h a cukros verzió legyen, amennyire lehet a szénsavat rázd ki belőle, illetve lehűtve idd.
Aztán szépen lassan egyél normális kajákat kis adagokban.
Étkezési tanácsok:
- Hányinger esetén célszerű azelőtt étkezni, mielőtt valóban éhes lenne az illető, mivel az üres gyomor fokozhatja a hányingert
- Snack (pl. sós kréker) fogyasztása reggel felkelés előtt és az éjszaka folyamán csökkentheti a napközbeni hányingert
- Lassú, kis adagokban, 1-2 óránként történő étkezés javasolt (a telt gyomor szintén fokozhatja a hányingert)
- Általában a hideg szilárd ételek jobban tolerálhatók, mint a meleg ételek.
- Nem javasolt a kávé, fűszeres és kifejezetten erős szagú ételek, savas vagy nagyon édes ételek fogyasztása, ezek helyett főleg magasabb fehérjetartalmú, sós, alacsony zsírtartalmú ételek fogyasztása javasolt (pl. perec, kréker, toast, gabonafélék, diófélék).
- Borsmentatea ivása vagy borsmenta tartalmú cukorka fogyasztása csökkentheti az étkezés utáni hányingert
- Italfogyasztás minimum 30 perccel étkezés előtt javasolt (nem az étkezéshez, mert fokozza a teltségérzetet és a hányingert)
- Javasolt a hideg, tiszta, savanyú vagy szénsavas italok fogyasztása (pl. gyömbér, limonádé) kis mennyiségekben.
- Hányingert provokáló tényezők kerülése (pl. erős szagok - dohányfüst, parfüm, kemikáliák, autóvezetés, villogó fények).
- Közvetlen az étkezés után történő fekvés (különösen, ha a bal oldalán fekszik), fokozhatja a hányingert azáltal, hogy csökkenti a gyomorürülést.
- Az étkezés utáni fogmosás, a nyál kiköpése, a gyakori szájöblítés csökkenti a panaszokat. Kevésbé mentolos fogkrém használata javasolt (az erős mentolos íz is fokozhatja a hányingert)
- Vastartalmú gyógyszerek, étrend kiegészítők kerülése javasolt a tünetek elmúlásáig (a vas fokozza a gyomorirritációt, hányingert és hányást provokálhat).
- A terhesvitaminok bevétele lefekvés előtt, snackkel együtt javasolt (ne reggel, éhgyomorra!)
- Gyömbér tartalmú ételek fogyasztása csökkenti a hányingert (pl. nyalóka, cukorka, tea, üdítő, gyömbérgyökér).
Gyógyszeres kezelés
vény nélkül kapható készítmények
B6 vitamin (Jutavit/Béres B6 20 mg): 10-25 mg 6-8 óránként (max. dózis: 200 mg/nap)
dymenhidrinat (Daedalon 50 mg): 25-50 mg po. 4-6 óránként (a Daedalon végbélkúpban más hatóanyag is van, ami terhességben nem javasolt!)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!