COVID -Lehetséges, hogy szakembereink nem kellően felkészültek a a covid kórházi gyógyítására? Rendelkeznek lélegeztetőgép-kezelő vizsgával azok, akik oxigént adagolnak a betegeknek?
Az oxigéntúladagolás okoz agyi ödémát
A tüdőgyógyász szerint a kórházakban beadott oxigén túladagolása agyi ödémát (duzzanatot) okoz, ez a betegek halálának egyik oka. A doktornő nem ért egyet a magas, 20 literes oxigén dózissal, amit a nemzetközi protokoll javasol, ugyanis elmondása szerint agyi ödémához vezet.
“Mivel nem veszik észre, hogy az oxigén telítettségben tartja őket, ugyanakkor növelik az agy szén-dioxidját és agyödémát okoznak, és a betegek érthetően meghalnak.”
Helyette 80% feletti oxigéntelítettség esetén percenként csak 2-3 liter oxigént ad a betegeknek, és naponta csak 4-5 órára, mert ahogy mondja, az oxigénfelesleg gátolja az agyat.
Dr. Flavia Groșan nyilatkozata
"...a Román Orvosi Kamara etikai bizottság elé állította dr. Flavia Groșan tüdőgyógyász-bronchológust hétfőn.
A vizsgálat a doktornő szempontjából sikerrel zárult, nem marasztalták el, nem szankcionálták, de megkérték, ne mondjon véleményt más orvosok munkájáról.
Az orvosi kamara megyei vezetője, Carmen Pantiș úgy nyilatkozott: az etikai bizottságnak nem áll módjában szankciókat kiszabni, azt csak a fegyelmi bizottság teheti. A fegyelmi bizottság viszont csak akkor léphet, ha például műhiba miatt érkezik panasz hozzájuk, ez esetben pedig nem erről van szó."
Ennyit erről. Egy futóbolond.
"lélegeztetőgép-kezelő vizsga" Ez nem egy OKJ-s szakma, 3 hetes gyorstalpalóval, hanem egy 6 éves egyetem után 5 éves szakorvosi képzés utáni orvosi szakvizsga. És igen, aki lélegeztett beteget kezel, annak van ilyen szakvizsgája. A gond az szokott lenni, hogy ideális esetben egy orvosra jut 2-3 beteg, Magyarországon pedig jut 8-10. Így nem tud úgy odafigyelni a betegekre, mint kéne.
"Dr. Flavia Groșan" keresőszóra az első 20 találat az, hogy álhíreket terjeszt. Onnan is látszik, hogy kamu, hogy nincs olyan, hogy "20 literes oxigén dózis". Az oxigén adag mértékegysége liter/perc, és 1-5 között szokott lenni, a reduktor nem tud 20 l/perc adagban adagolni.
Magyarország kormánya 178 milliárd forintért vásárolt 6258 lélegeztetőgépet Vinod Sekhar maláj üzletembertől még 2020-ban.
A Malaysianow szerint brit kutatóorvosok az üzlet előtt egy hónappal már nyilvánosságra hozták, hogy a lélegeztetőgépek közül a kínai Shangrila 510S típus nem alkalmas arra, hogy intenzív osztályon dolgozzanak vele, mivel
NEM FELEL MEG A BIZTONSÁGOS HASZNÁLAT KÖVETELMÉNYEINEK, ÉS A BETEGEK ÉLETÉT IS VESZÉLYEZTETHETI.
A géppel kapcsolatos vizsgálatról 60 oldalas jelentés készült Nagy-Britanniában, ezt követően az egészségügyi tárca 750 ilyen típusú berendezést vont ki a forgalomból.
Erről a modellről kiderült, hogy legalább hat ember halálát okozta Kolumbiában, mivel a gépek többször is váratlanul leálltak, ráadásul helytelen adatokat továbbítottak.(index.hu)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!